Sosyal Hizmet Merkezimizde Arapça Tercüman

Belediyemizin Alibeyköy’deki Sosyal Hizmet Merkezi ve Şefkateli Mağazası, çalışmalarıyla her gün yüzlerce kişiye hizmet veriyor.

İhtiyaç sahiplerine yönelik giysi-eşya dağıtımının yapıldığı Şefkateli Mağazası ve Sosyal Hizmet Merkezimizde Suriyeli sığınmacılar için özel Arapça tercüman da görevlendirildi.

Başkanımız Remzi Aydın bugün ziyaret ettiği Sosyal Hizmet Merkezimiz ve Şefkateli Mağazamızda incelemeler yaptı, çalışmalar hakkında bilgi aldı ve hem vatandaşlarla hem de çalışanlarla sohbet etti.

Sosyal Hizmet Merkezi’ne Eyüplülerin büyük ilgi gösterdiğini belirten Aydın, hayırsever vatandaşlara da teşekkür etti.

“Eyüp Sosyal Hizmetler Anlamında Zirve İlçe Olacak…

Sosyal Hizmet Merkezi ve Şefkateli Mağazası’nın hem Eyüp Merkez’e hem de diğer mahallelere ve Göktürk, Kemerburgaz’a kadar yayılan geniş bir alanda sosyal hizmet ağı oluşturduğunu ifade eden Remzi Aydın şunları söyledi:

“Bu sistemde Kaymakamlık, Bakanlık ve Belediye yardım birimleri birlikte çalışarak hizmette bütünlüğü sağladılar ve kısa sürede verimlilik arttı. Bizler göreve gelmeden önce ve sonrasında şunu söylemiştik; Eyüp Belediyesi Sosyal Hizmetler anlamında zirve ilçelerden bir tanesi olacak demiştik. Sadece birkaç kalem çalışma yapmanın ötesinde gerçekten insanlarımıza dokunmak istiyoruz demiştik. Eyüplüler bir huzur beldesinde yaşadığını hissedecek demiştim ve bu anlamda çalışmalarımızı başlattık. İşte burası bu hedefimizin örnek bir timsali oldu. Geçtiğimiz haftasonu tüm il ve ilçe belediyelerimizle birlikte Suriyeli kardeşlerimiz için Eyüp’te topladığımız 4 yardım tırından oluşan yardım malzemelerimizi Şanlıurfa’da dağıttık…Tüm hayırsever Eyüplülere çok teşekkür ediyorum.”

Alibeyköy Merkez Mahallesi, Namık Kemal Caddesi, No: 83’de (Eyüp Mehmet Akif İlköğretim Okulu karşısı) hizmet veren Eyüp Belediyesi Sosyal Hizmet Merkezi’ndeailelere yönelik eğitim programları da düzenleniyor. Ayrıca aile yapısı ve değerleri ile çocuk, engelli, kadın ve insan haklarının korunmasına yönelik çalışmalar, sosyal güçlendirme (Kimsesizler, evsizler, yeni yerleşimcilere yönelik yardım ve rehberlik, bağımlılığı önleme ve tedaviye yönelik yardım ve rehberlik), aile desteği (Aile danışma ve rehberlik, sıcak yemek, erzak dağıtımı, kömür dağıtımı, giyecek ve eşya yardımı), Eğitim desteği (Kırtasiye yardımı, eğitim bursu yardımı) çalışmaları yürütülüyor.

Eyüp Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne bağlı olarak çalışan Merkez’de, sağlık desteği ( Evde sağlık ve kişisel bakım, doğum yardımı, psikolojik destek) çalışmaları da yapılıyor. Şefkat Eli Mağazası’nda hayırsever vatandaşların destekleri ve özel kurum ve kuruluşların bağışları ile alınan eşyaların ihtiyaç sahiplerine dağıtımı gerçekleştiriyor.