Sosyal Koordinasyon Toplantısı Yapıldı

Eyüp Belediyesi tarafından il ve ilçe müdürlerine yönelik Sosyal Koordinasyon toplantısı düzenlendi.

Eyüp Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü yönetiminde Osmanlı Park Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen Sosyal Koordinasyon Toplantısına il ve ilçe müdürleri katıldı. Kurumlar arasında iş birliği geliştirmek, deneyim paylaşmak ve ortak sorunlara çözüm bulmak amacıyla gerçekleştirilen toplantıda, sosyal dayanışma ve yardım konuları ele alınırken 15 Temmuz FETÖ/PDY hain darbe girişiminden bugüne yapılan çalışmalar da konuşulan konular arasında yer aldı.

Toplantıda, birlik ve beraberliğin yıkılması için dış güçler tarafından desteklenen 15 Temmuz gecesinin ardından sosyolog ve ekonomistlerin bu toplumda bir daha darbe girişiminin yaşanmaması ve zihni bir dönüşüm oluşması için metodlar oluşturup ortak çalışmalara başladığı belirtildi. Ayrıca 15 Temmuz itibariyle sağlık ve sosyal hizmet ekiplerinin sürekli sahada olduğu ve sağlık ekiplerinin gazilerin tedavileri için masalar oluşturduğu dile getirildi.

Eyüp Belediyesi'nin örnek projelerle engelli, şehit yakınları ve gaziler, çocuklar, gençler ve sosyal yardıma ihtiyaç duyan vatandaşlara destek verdiği ve uygulanan projeler arasına ayrıca yeni çalışmaların ekleneceği söylendi.