Spor Kültürü ve Olimpik Eğitim Projesi Eyüp'te gerçekleştirildi

Eyüp Kültür ve Sanat Merkezi Hayali Sait Tiyatro Salonunda ‘’Spor Kültürü ve Olimpik Eğitim Projesi’’ Eyüplü çocuklarla buluştu.

Eyüp Belediyesi Başkan Yardımcısı Ahmet Turan Koçer’in de katıldığı, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi – Spor Kültürü ve Olimpik Eğitim Komisyonu, Milli Eğitim Bakanlığı’nın desteğiyle yürütülen ‘’Spor Kültürü ve Olimpik Eğitim Projesi’’ Eyüp Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşti.

17 Şubat 2006 gününden bu yana 5 bin ilköğretim okulunda yaklaşık 1 milyon 4. ve 5. sınıf öğrencisi bu sunumla tanıştı. Bu proje, spor kültürü, olimpiyat oyunları, olimpizm, fair play, çevreyi korumak, sağlıklı beslenmek gibi konuları çocuklarımızla birlikte işliyor.

Konuyla ilgili filmlerin ve animasyonların gösterildiği, ödüllü yarışmaların yapıldığı, eğitici olduğu kadar eğlenceli de olan yaklaşık 1 saat süren bu interaktif sunum akademisyenler, çocuk psikologları ve pedagogların desteğiyle hazırlandı. Aileleri, öğretmenleri, arkadaşları ve çevreleriyle birlikte toplam 3 milyon kişiye ulaşan program çocukların algı, ilgi ve yaşlarına göre hazırlandı.