Sultan Center, Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, Eyüpsultan'da Gündem programı

Eyüpsultan Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından organize edilen ve her Perşembe günü saat 20:23'te Facebook ve Instagram üzerinden canlı yayınlanan Eyüpsultan'da Gündem programında yapılan faaliyetler konuşulurken, vatandaşların soruları da cevaplandırıldı.

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın'ın konuk olduğu ve sosyal medya üzerinden gelen soruların cevaplandığı programda, Sultan Center ile ilgili soru gündeme geldi.

Sultan Center ile ilgili son durum hakkında bilgi veren Başkan Remzi Aydın, şöyle konuştu;

"Sultan Center'ı bir ihaleye çıkarttık, kendi belediyemizin hisselerini kiraya verdik. İhaleyi alan firma oradaki diğer mal sahipleri ile anlaşarak komple binayı çarşı haline getirip kiraya verecek. Daha sonra her bir mal sahibine belli bir kira ödeyecek. Biz anlaşmamızı yaptık"

"SÜRECİ TAKİP EDİYORUZ"

Süreci takip ettiklerini söyleyen Başkan Remzi Aydın, şöyle devam etti;

"Fakat Sultan Center içerisindeki bazı mal sahiplerinin direndikleri, sözleşme yapmak istemedikleri şeklinde bilgiler geliyor. O süreçler devam ediyor.

Vatandaşlarımız mülkiyet haklarını tabi ki koruyacaklar ama bence projeyi engelliyorlar. Yani burada çok ciddi bir yatırımın önünü kesiyorlar, biraz daha yapıcı olmak, kamusal yatırımların önünü açmak lazım. İnşallah bu süreci zorluyoruz, takip edeceğiz"