Suriyeli Çocuklar Hamsi İle Tanıştı

Eyüp Belediyesi, Suriyeli çocuklar için mevlid kandili gününe özel hamsi festivali düzenledi

Güzeltepe Hacı Arif Bey İlköğretim Okulunda düzenlenen etkinliğe Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın’ın yanı sıra Eyüp İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Öğütçü ve ilçede görev alan sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile çok sayıda Suriyeli çocuk ve ailesi katıldı.

Suriyeli annelerle Arapça konuşarak onların sorunlarını dinleyen Başkan Remzi Aydın, ailelere ve çocuklara kendi eliyle ekmek arası hamsi ikramında bulundu. Hamsiyi ilk defa tadan Suriyeli çocuklar, kemençe eşliğinde keyifli bir gün geçirdi.

Başkan Aydın yaptığı konuşmada, “Suriyeli kardeşlerimizi unutmadığımızı gösterelim istedik. Biz Ensarız, sizlerle her şeyimizi paylaşırız. Bugün de böyle bir mutluluğu sizlerle paylaşmak, sizlerin mutluluğuna ortak olmak istedik. Esasında balık bahane, maksat bir araya gelmek, dertlerimizi, sevinçlerimizi paylaşmaktı. Bu gün Hazreti Peygamberin doğum günü. Bu vesileyle hepinizin kandilini tebrik ediyor, bereketler olsun diyorum” dedi.

725 Suriyeli öğrenci ve ailesinin katıldığı etkinlikte şarkılar, ilahiler okunarak günün anlam ve önemine dair dualar edildi.