Dobipa Pizza, pizza, yerli, milli, Eyüpsultan Belediyesi, Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın

Türkiye'de hızla büyüyen pizza pazarı artık yatırımcıların da ilgi odağı haline geliyor.

Kurumsal firmaların yanı sıra şahısların kendi markalarını oluşturarak açtıkları pizzacılar da, sundukları alternatif tatlarla pizza severlerin ilgisini çekiyor.

Eyüpsultan'da yeni hizmete giren, tamamen yerli ve milli bir marka olan Dobipa Pizza da pizza tutkunlarına tamamen doğal ve kaliteli malzemelerden hazırlanmış gerçek İtalyan Pizzası sunuyor.

Eyüpsultan Postası'nda yer alan habere göre; İlk başta ismine bakıp yabancı sermaye olarak düşünebileceğiniz Dobipa Pizza'nın ismi ise Domates, Biber ve Patlıcan'ın kısaltmalarından geliyor.

Tam bir aile işletmesi olan Dobipa Pizza'yı, Baki Budak, kızı Gönül Budak Özdoğan, damadı Kuddusi Özdoğan ve eşi Fadime Budak'la birlikte işletiyor.

32 yıldır Avusturya'da yaşayan ve aslen Yozgatlı olan Baki Budak, Dobipa Pizza'nın hikayesini şöyle anlatıyor:

“Ben Avusturya Viyana'da yaşıyorum. Henüz kesin dönüş yapmadım ama orada doğup büyüyen kızım ve onunla evlendikten sonra Avusturya'da yaşamaya başlayan damadım Türkiye'ye kesin dönüş yaptılar. Damadım aşçılık eğitimi aldı ve Avusturya'da da bir pizzacıda çalışıyordu.

Onlar madem bu işi yapıyoruz mesleğimizi ülkemizde icra edelim, ezan sesi duyalım dediler ve Eyüpsultan'a yerleşip Dobipa Pizza'yı açmaya karar verdiler. İsmini ise kızım Barış Manço'nun şarkısından da esinlenerek domates, biber, patlıcan isimlerinin kısaltmalarından oluşan Dobipa koymaya karar verdi.”

TAM BİR AİLE İŞLETMESİ

Tamamen huzurlu ve maneviyatı yüksek bir yer olduğu için kızı ve damadının Eyüpsultan'a yerleşmeye ve işlerini burada yapmaya karar verdiklerini söyleyen Budak, şöyle devam ediyor;

“Biz tam bir aile işletmesiyiz. Şimdilik işletmenin başında ben duruyorum, damadım bu işin eğitimini aldığı için pizzaları o yapıyor, kızım servis yapıyor, eşim ise bize her konuda yardımcı oluyor.

Henüz çok yeni bir marka olmamıza rağmen çok kısa sürede yüzde 90 müşteri memnuniyetini yakaladık diyebilirim.

İlk ayda yemek sepeti üzerinden 900 sipariş gitmiş ve çok güzel yorumlar almışız. Şu anda 21 çeşit ve beş farklı boyutta pizzalarımızla 9.90'dan başlayıp 56 TL'ye kadar herkesin damak tadına ve kesesine uygun farklı lezzetlerde pizzalar hazırlıyoruz”

ÜRÜNLERİMİZİN YÜZDE DOKSANI DOĞAL”

Kurumsal markalarla rekabet konusunda bir çekinceleri olmadığını sözlerine ekleyen Baki Budak, şu ifadeleri kullanıyor;

“Herkesin bir standardı, kullandığı malzeme ve farklı fiyat politikaları var. Zaten gıda sektöründe bir fiyatı işletmeci belirlemiyor, malzeme belirliyor. Biz bütün et ürünlerinde yüzde yüz dana kullanıyoruz. Ürünlerimizin yüzde doksanı doğal, sadece mısır, karides gibi yüzde onluk bir kısımda mecburen dondurulmuş gıda kullanıyoruz.

İstesek markası olmayan et ürünleri kullanır, beş liraya alıp, çok da güzel para kazanırız. Ben kavurmayı 80 TL'ye sucuğu 50'TL'ye alıyorum. Kendimizin yemeyeceği bir şeyi müşterimize asla sunmayız. Kaliteden ödün vermeyi kesinlikle düşünmüyoruz. Fiyat önemlidir, herkes kesesine göre yiyecek ama sağlığını da düşünecek”

PİZZANIN HAMURUNA SEVGİMİZİ KATIYORUZ”

Dobipa Pizza'nın mutfağı ise Türkiye'de aşçılık okulunda okuyan İngiltere ve Almanya'da aşçılık üzerine mastır yapan damat Kuddusi Özdoğan'a emanet.

Biz pizzanın hamuruna sevgimizi katıyoruz” diyen Özdoğan, şöyle konuşuyor;

“Sosumuzu kendimiz hazırlıyoruz, hamurumuz günlüktür, mozzarella peynirimiz ve diğer tüm malzemelerimiz tazedir. Pizzalarımızın boyutları diğer pizzacılara göre üç santim daha büyüktür.

Özellikle et sever müşterilerimiz için hazırladığımız bonfile dilimleri, sucuk, hellim peyniri, karamelize edilmiş soğan ve renkli biberlerle süslenerek sunulan Dobipa Etçil pizzamız büyük ilgi görüyor. Yine Türkiye'de ilk defa bizim ürettiğimiz özel hamuru ile muzlu, portakallı ve karışık meyveli olarak hazırlanan Pizza Tatlımız var”

ADRES: Nişanca Mahallesi Eyüpsultan Bulvarı No:68/A Eyüpsultan/İstanbul

Tel: 0212 565 46 05