“Tarihimizi Çok İyi Bilmeliyiz”

Büyük Osmanlı Sosyal Yardımlaşma Eğitim ve Kültür Derneği Kadın Kolları, Yeşilpınar Lale Düğün Salonu’nda hanımlar için kahvaltı programı düzenledi.

Başkanımız Remzi Aydın, derneğin düzenlemiş olduğu kahvaltı programında dernek yöneticileri ve hanımlarla bir araya geldi. Başkanımız annelerin üzerine büyük görevler düştüğünü; tarihimizi iyi bilmemiz gerektiğini belirterek en önemli yatırımın insana yapılan yatırım olduğunu söyledi.

Düzenlenen kahvaltı programında Büyük Osmanlı Sosyal Yardımlaşma Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Bayram Demir, Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın’a ilçedeki çalışmalarından dolayı tebrik ederek başarılar diledi.

Aydın burada yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Osmanlı Devleti sömürgeci olmadığı için asırlar boyu hüküm sürdü. Tarihimizi bilmemiz gerekiyor. Bizi biz yapan kadim değerlerimizi çok iyi bilmemiz gerekiyor. Bugünkü yürüyüşümüzü ve bundan sonraki yürüyüşümüzü çok iyi algılayalım, çok iyi planlayalım. Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız yeni Türkiye’den bahsediyor. Geçmiş bir 10 yıla baktığımızda bir çok şeyin değiştiğini görebiliriz. Aslında biz şu anda büyük Osmanlı Cihan Devletinin inşasına başladık. Dünyanın her yerinde itibarlı bir Türkiye devleti var. Türkiye ne diyor? diye bakan devletler var. Çok yakın takip ediliyoruz ve örnek alınıyoruz. Bütün bunlar itibarlı olmamız ve kendimize güvenmemizden kaynaklanıyor… IŞİD elinden rehinelerin kurtarılması büyük bir güçtür ve büyük itibardır. Tarihe tanıklıktır …Sizler yeni Türkiye’nin annelerisiniz. Büyük bir sorumluluğunuz var o da yeni Türkiye daha sağlam temelleri atacak nesilleri yetiştirmekle mükellefsiniz. Tüm sorumlulukların ötesinde böyle özel önemli bir göreviniz ve misyonunuz var. Çocuklarımıza sahip çıkacağız, tarihini iyi bilen vatanına, milletine, ümmete hayırlı bir evlat yetiştirme mükellefiyetindeyiz. Belediyemizin en büyük misyonlarından birisi insana yatarımdır. Çocuklarımıza ve gençlerimize yatırımdır. “

Program sonrası Başkanımız Yağlıdere Parkı’nda incelemelerde bulundu. Burada vatandaşlarla sohbet eden Aydın, çevre düzenlemelerinin devam edeceğini söyledi. Yollardaki kaldırım çalışmalarını da yakından inceleyen Başkanımız merkezi Yeşilpınar’da bulunun Büyük Osmanlı Sosyal Yardımlaşma Eğitim ve Kültür Derneği’nin yerini de ziyaret etti.