TDBB Genel Kurul Toplantısı İstanbul'da Yapıldı

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Türk Dünyası Belediyeler Birliği’nin (TDBB) 4. Olağan Genel Kurul Toplantısı’na katıldı. 2003 Yılında Bakanlar Kurulu Kararıyla kurulan TDBB, 28 ülkeden bin 100’ün üzerinde üye belediyesi ile Yerel Yönetimler arasında işbirliği, yardımlaşma, tecrübe ve bilgi paylaşımı alanında değer yaratmayı hedefliyor.

TDBB 4. Olağan Genel Kurul Toplantısı 1453 İstanbul Büyükşehir Belediyesi Topkapı Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirildi. Türkiye ve Türkiye dışındaki tüm üye Belediye Başkanları ve delegelerin davet edildiği Genel Kurul Toplantısı’na TDBB Başkanı ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, farklı ülkelerdeki eş başkanlar, Yönetim Kurulu Üyeleri, Yabancı Misyon Temsilcileri, Kurum ve Kuruluş Üst Yöneticileri ile pek çok üye Belediye Başkanı ve Meclis Üyesi katıldı.

Başkan Remzi Aydın’ın da katıldığı toplantıda ilk olarak Birlik Başkanı ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Osmanoğlu bir açılış konuşması yaptı. Ardından ise protokol konuşmalarına geçildi. Daha sonra ise aralarında İstanbul Milletvekili ve TDBB Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Erol Kaya’nın da bulunduğu Divan Heyeti oluşturuldu. Genel Kurulda yerel yöneticilerin birbirleriyle görüş alışverişinde bulunması ve ilişkilerin pekiştirilmesi yanında, birlik organlarının seçimi de yapıldı. Yapılan oylama sonrasında Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu yeniden TDBB Başkanı olarak seçildi.