Temiz Bir Eyüp İçin Çöpler Toplanıyor

Tüm belediyelere örnek teşkil edecek insan odaklı ve ödüllü çalışmaları birbiri ardına hayata geçiren Eyüp Belediyesi, ilçe sakinlerinin sağlığını da ön planda tutuyor. Temizlik hizmetini aralıksız sürdüren Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların sağlığı için ekim ayında 13 bin 703 ton çöp topladı.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın'ın talimatıyla Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde görevli 757 personel, ilçedeki vatandaşların daha sağlıklı ve modern bir ortamda yaşamlarını sürdürebilmeleri için hizmet vermeye devam ediyor. Müdürlük personeli, evsel atık ve çöp toplama faaliyetlerinin yanı sıra cadde ve sokakların süpürülmesi, yol yıkama, pazar yerlerinin süpürülmesi ve yıkanması, boyama, konteyner yıkama ve dezenfeksiyon, cami temizleme ve okul temizleme faaliyetleri gerçekleştiriyor.

Çalışmalar için müdürlük bünyesinde 2 adet çok amaçlı çöp aracı, 34 adet hidrolik sıkıştırmalı çöp kamyonu, 12 mini çöp aracı, 4 adet açık araç, 2 adet lastik tekerlekli yükleyici, 5 adet arazöz (su tankeri), 1 adet çöp konteyneri yıkama ve dezenfekte aracı, 6 adet süpürme aracı, 9 adet görev denetim aracı ve 1 adet gezici okul temizlik minibüsü bulunuyor.

13 BİN 703 TON ÇÖP TOPLANDI

Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerinin ilçede gerçekleştirdiği temizlik hizmetlerinden biri olan çöp toplamayı da sağlık açısından her gün gerçekleştiriyor. Ekiplerin ekim ayı içerisinde yaptığı çalışmalar sonucu toplam 13 bin 703 ton çöp toplandı.

Haftanın 7 günü toplanan çöpler İstanbul Büyükşehir Belediyesi Odayeri Düzenli Depolama Sahası ve Baruthane Aktarma İstasyonlarına nakledilerek bertarafı sağlandı.

İlçede temizlik çalışmaları bölge bazlı olarak gerçekleştirilirken her bölgede ayrı ekip hizmet veriyor. Eyüp, Alibeyköy ve Kemerburgaz – Göktürk olarak oluşturulan bölgelerdeki mahallelerden çöpler ilçe trafiğini aksatmamak amacıyla saat 21:00'dan sonra alınıyor. Ana arterlerden çıkan çöpler ise her gün gündüz saatlerinde yoğunluğa göre 3 ya da 5 sefer alınmakta.