Temizlik Eyüp'ün özünde var

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın göreve geldiği günden bu yana mesaisini, her fırsatta hizmetkarı olduğunu söylediği Ebû Eyyûb el-Ensârî Hazretleri ve Eyüplüler'e hizmet için harcıyor. Başkan Remzi Aydın'ın liderliğinde bu şuurla hareket eden belediye ekipleri dur durak bilmeden ilçeye hizmet ediyor. Belediyenin Temizlik işleri Müdürlüğü ekipleri de ilçeyi temiz tutmak adına üstün bir gayretle çalışıyor.

Mekke, Medine ve Kudüs'ten sonra İslam aleminin dördüncü kutsal mekanı olarak kabul edilen Eyüp'e, her gün dünyanın dört bir yanından ziyaretçiler geliyor. Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri gelen misafirleri daha temiz bir ortamda ağırlama adına ilçede bulunan 121 cami ile tüm cadde ve sokaklarda aralıksız temizlik çalışması yapıyor.

Eyüp Belediye'si ekipleri yıl boyunca rutin olarak, ilçe genelinde bulunan 121 camide temizlik yapıyor. Camilerin 21'inde haftada bir, diğerlerinde ise 2 haftada bir halıları süpürüyor, yıkıyor ve gül suyu sıkıyor.

SOKAKLAR PIRIL PIRIL

Temizlik İşleri ekipleri ayrıca Eyüp'ün cadde ve sokaklarında da, sulama - yıkama işlemi gerçekleştiriyor. Ekipler yıl boyunca 5 tankerle, her gün farklı bir mahallenin cadde ve sokaklarını yıkıyor. 10 Mayıs - 15 Ekim tarihleri arasında 5 ay boyunca ise çalışmalarını 9 tanker ile sürdüren ekipler, tankerlerin girebildiği tüm cadde ve sokaklarda haftada en az 1 defa olmak üzere sulama - yıkama yapıyorlar.

Eyüp bölgesinde bulunan 16 mahallenin anaarterleri haftada 2 defa, Göktürk ve Kemerburgaz'da bulunan ana arterlerin tamamı her gün sabah saatlerinde, sokaklar ise haftada en az bir defa yıkanıyor.