Temizlik İşleri Sokak ve Caddelere Renk Veriyor

Eyüp Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Eyüp’te bahar temizliğine başladı. Bahar ayları ile ilgili yapılan çalışmalar kapsamında bordür ve tretuvarlar da boyanıyor.

Baharın gelmesiyle canlanan sokak ve caddeleri bakıma alan Eyüp Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü çöp konteynerlerin temizliğinden sonra bordür ve tretuvarları da boyuyor.

Merkezde Eyüp ile Alibeyköy, ardından Göktürk ve Kemerburgaz bölgelerine el atan temizlik ekipleri, 1 ayda 2 bin 189 sokak ve caddeyi baştan sona boyayacak. Müdürlük, “Bahar Kampanyası” olarak adlandırdığı çalışmada üç işlem birden yapıyor. İlk olarak süpürge makinalarının işleminden geçen kaldırımlar tankerlerle yıkandıktan sonra, bordür ve tretuvarlara işlenen boyanın iyi tutması için kazıma çalışması yapılıyor. 10’ar kişiden oluşan iki grupla işe başlayan ekipler işlerin pratik olması için her birinde kompresör bulunan tabancalı boya makinaları da dahil 8 ana makine kullanıyor. 2’şer kişiden oluşan iki grupla da çöp konteynerlerini yıkayıp temizleyen ekipler sokak ve caddelere renk veriyor.