Remzi Aydın, Eyüpsultan, canlı yayın

Eyüpsultan Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından organize edilen ve her Perşembe günü saat 20:23'te Facebook ve Instagram üzerinden canlı yayınlanan Eyüpsultan'da Gündem programında yapılan faaliyetler konuşulurken, vatandaşların soruları da cevaplandırıldı.

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın'ın konuk olduğu ve sosyal medya üzerinden gelen soruların cevaplandığı programda, temizlik ve Alibeyköy Osmanlı Park ile ilgili açıklama da yapıldı.

Vatandaşlardan gelen soru üzerine temizlikle ilgili konuşan Başkan Remzi Aydın, “Temizlik konusunda Eyüpsultan Belediyemiz gerçekten İstanbul'un en iyi ilçelerinden bir tanesi, bunu çok net ifade edebilirim. Yaptığımız tüm anketlerde bize dışarıdan gelen görüş ve değerlendirmelerde hep bunu görüyoruz” dedi.

Bir vatandaşın Alibeyköy Osmanlı Park ile ilgili sorusuna cevap veren Başkan Remzi Aydın, “Alibeyköy Osmanlı Parkında güvenlik ve ışıklandırma sorunu için arkadaşlarımıza baktırırız, ben o konuda yakın tarihte talimatlar verdim, düzenlemeler yaptık” dedi.

Tramvay çalışmalarıyla ilgili açıklama yapan Remzi Aydın, “Yürüyüş bandında özellikle sıkıntı vardı, yürüyüş bandında olan sorun çözüldü tabi yeniden kontrol ederiz. Tabi tramvay çalışmasından dolayı Haliç'e paralel olarak hat gittiği için aynı şekilde inşaat alanı olarak orası koruma altına alındı. Bu çalışma bitene kadar biraz bekleyeceğiz, dolayısıyla pikniklerimizi geçici bir süreliğine başka bir yerde yapacağız. İnşallah bir dahaki seneye yaza yine pinkiklerimizi yaparız. Yanımızda da tramvaya el sallarız” dedi.