Tokat Reşadiye Yağsiyan Derneği'ne Ziyaret

Hafta içi ve haftasonu gece, gündüz çalışarak tatil yapmayan Başkanımız Remzi Aydın, organize edilen programlarda da sık sık Eyüplülerle buluşarak onların sorunlarını dinliyor, isteklerini not ederek fikir alışverişinde bulunuyor.

Başkanımız, 28 Ekim Salı akşamı Çırçır Mahallesi’ndeki Tokat Reşadiye Yağsiyan Derneği’ni ziyaret etti. Burada Dernek üyeleri ve Çırçır Mahallesi sakinleriyle sohbet eden Başkanımız, Çırçır Mahallesi Muhtarı Yusuf Gül ve Dernek Başkanı Ersan Bekdemir’den yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Mahalle ve sokakları gezerek, ziyaretlerde bulunarak kendisini daha iyi hissettiğini belirten Başkanımız Remzi Aydın, mahalleliyle yüzyüze görüşünce daha kolay sonuca söyledi.

Mahalledeki tapu sorunlarına da değinen Başkanımız Remzi Aydın, “Sosyal Yardım Müdürlüğü’nü sizler için kurduk. Şuan bu konuda 21 birimimiz hizmet veriyor. Otopark sorunu için yeni çalışmalar başlattık. Tapu sorununun çözümüne sığınak gibi gösterilen yerlerin ev olarak satılmasını engellemeye çalışıyoruz. Çıkacak olan yeni yasayla daha kesin sonuçlar alacağız. Yol yapımlarında sorunları konusunda da İstanbul Büyükşehir Belediyesi irtibata geçtik, onlar da çalışmalarını bizimle en kısa zamanda paylaşmaya başlayacak” dedi.

Remzi Aydın alt, üst geçit yapılması, okul önlerinde trafik sorunlarının, kazaların önlenmesi için mahalle sakinleriyle görüş alışverişinde bulundu. Aydın, yaptığı ziyaretlerde vatandaşların her türlü şikayetlerini dinleyerek onların çözümü için gereken çalışmaların hızla gerçekleştirildiğini sözlerine ekledi.