Topçular Mahallesi'nde Açıkhava İftarı...

Eyüp Belediyesi’nin Ramazan süresince mahallelerde verdiği Açıkhava iftarları ilgi odağı oluyor. Eyüplüler, parklarda, okul bahçelerinde, sokaklarda komşularıyla biraraya gelip birlikte oruç açıyor, Ramazanın maneviyatını birlikte soluma şansı buluyor.

Eyüp Belediyesi’nin 3 Temmuz Perşembe günkü iftar programı Topçular Mahallesi Şehit Kubilay Sokak’ta yapıldı. Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, iftar programı öncesi Topçular Mahallesi sakinlerine fesleğen dağıtarak onlarla sohbet etti.

Eyüp Belediyesi’nin Şehit Kubilay Sokak’taki iftar programına yoğun katılım oldu. Çocuklar Hacivat Karagöz gösterisiyle eğlenceli dakikalar geçirdi. Tasavvuf müziği dinletisinin ardından Kuran-ı Kerim Tilaveti yeraldı.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, iftar yemeğine katılan Topçular sakinlerine çok teşekkür ederek “Bu sene Ramazan bereket konvoylarımız Anadolu’ya Bosna Hersek’e kadar uzanıyor. 4 Temmuz Cuma akşamı Bosna Hersek’teki kardeş şehrimiz Brcko’da iftar yemeği veriyoruz. Oradaki kardeşlerimizle sevgi köprüsü kuruyoruz. Daha sonra 7 Temmuz’dan sonra da Kastamonu, Giresun ve Sivas illerimizde de iftar sofraları kuracağız inşallah. Her gün Eyüp Sultan Camii’nin arkasındaki Tarihi Cülus Yolu’nda iftar yemeklerimiz, Meydan’da Ramazan programlarımız oluyor hepinizi bekliyoruz” dedi.