Topçular, Yeraltı Konteynerleriyle Artık Daha Temiz

Eyüp Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, Eyüp genelinde faaliyetlerini büyük bir titizlikle yapmaya devam ediyor. Son olarak Topçular Mahallesi'nde 2 ayrı noktaya yeraltı konteynerleri konuldu.

Eyüplü sakinlerin çöp konteyner kokusundan rahatsız olmamaları için sokak ve mahallelerdeki evsel atıklar ve çöp konteynerlerinin periyodik olarak bakımları yapılıyor, köpüklü su ile dezenfekte ediliyor. Bunların yanı sıra rutin temizlik ve çöp toplama çalışmalarını da düzenli olarak sürdüren ekipler yeraltı konteynerlerini de belirlenen alanlarda uygulamaya sunuyor. Son olarak Topçular Mahallesi Şeyh Raşit Caddesi üzerinde ve Şehit Kubilay Sokak'da 2 farklı noktada tam otomatik kullanımı olan yeraltı konteynerleri Eyüplü vatandaşların hizmetine sunuldu.

Eski konteynerlerin yerine yeraltına gizlenen ve standart yer üstü konteynerlerin yedi katı çöp hacmine sahip tam otomatik yeraltı konteynerleri Topçular sakinleri tarafından da büyük takdir topladı. Eyüp Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü daha önce de daha önce de Göktürk, Silahtarağa, Sakarya, Yeşilpınar ve Akşemsettin mahallelerinde de yeraltı konteynerlerini hizmete sunmuştu. İlçedeki yeraltı konteynerleri sayısı son 2 adetle birlikte toplam 28'e ulaştı.