Tülay Aydın Suriyeli Aileye Yardım Elini Uzattı

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın’ın eşi Tülay Aydın, trafik ışıklarında sürekli kağıt mendil sattığını gördüğü Suriyeli Muhammet Bülmül’ün evini ziyarete gitti.

Tülay Aydın, Suriyeli Muhammet Bülmül’ü sık sık Eyüp’te trafik ışıklarında kağıt mendil satarken görerek her seferinde mendil satın alıyordu. Geçtiğimiz günlerde ise Muhammed Bülmül’ün annesi Eyet Bülmül ile tanışan Tülay Aydın, annenin daveti üzerine Güzeltepe Bayramoğlu’daki evlerini ziyarete gitti. Ziyaret öncesi alan tarama ekipleri, 8 kişilik ailenin ihtiyaçlarını belirlemek üzere adrese yönlendirilip durum hakkından bilgi edindi.

Tülay Aydın, Eyüp Belediyesi Sosyal Hizmetler Koordinatörü Yücel Erence ile ailenin evine gerçekleştirdikleri ziyarette, evde bulunan küçük çocuklara Şefkateli Mağazası’nda hazırlanan ve içlerinde ayakkabı, çorap gibi giyecek malzemesi bulunan hediye paketleri verildi. Ailenin diğer fertleri, giyim ihtiyaçları için mağazaya davet edildi. Ayrıca gıda ve ev eşyası ihtiyaçlarının da temin edilerek aileye ulaştırılacağı belirtildi.