Tülay Aydın'dan anlamlı ziyaretlerEyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın'ın eşi Tülay Aydın, yıl boyu gerçekleştirdiği ziyaretlerine Ramazan Ayında da devam ediyor. Ziyaretlerde bebekleri yeni dünyaya gelmiş aileleri ve ilçede bulunan yaşlıları kucaklıyor. Tülay Aydın, 'Hoş Geldin Bebek' ziyaretleri ile ailelerin mutluluklarına ortak olurken, 'Yaşlı Ziyaretleri' ile ise gönülleri fethediyor.

Güzeltepe Mahallesindeki yeni doğan Selim bebeğe hoş geldin diyen Tülay Aydın ve Eyüp Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri, ardından Göktürk'e geçerek geçirdiği kaza sonrası destek almadan yürüyemeyen 107 yaşındaki Gülhanım Çiçek'e tekerlekli sandalye hediye ettiler.

Eyüp Belediyesi tarafından hayata geçirilen “Ensari Çınar” ve “Hoşgeldin Bebek” projesi kapsamında yıllardır kapıları çalınmayan yaşlı ve kimsesiz Eyüplüler, evlerinde ziyaret edilip acil ihtiyaçları karşılanırken, doğum yapan annelere ise hem doğum yardımı hem de ziyaretler yapılıyor. Ensari Çınar projesi kapsamında Eyüp'te oturan 65 yaş üstü vatandaşlar evlerinde ziyaret edilip sohbet edildikten ve hatırları sorulduktan sonra eksikleri giderilerek ihtiyaçları karşılanıyor.

“Hoşgeldin Bebek ve Doğum Yardımı” projesinde ise herhangi bir sosyal güvencesi bulunmayan ihtiyaç sahibi vatandaşların özel hastane konforunda doğum yapmalarına destek olunuyor ve doğum yardımına uygun bulunan aileler, doğum esnasındaki hastane masraflarının yanı sıra aylık kontrollerini de ücretsiz olarak yaptırabiliyor. Yardımların ardından ayrıca kendileri için en güzel hediye olan evlatlarının mutluluğunu yaşayan ailelere doğum sonrası Şeker Hayat’ın özel çocukları tarafından hazırlanan “Hoş geldin Bebek” sepetleri hediye ediliyor.