TÜRGEV Genel Merkezi Eyüp'e Taşındı

TÜRGEV (Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı), genel merkezini Eyüp'e taşıdı. Cuma namazının ardından gerçekleşen yeni genel merkez binasının açılışı Kur’an-ı Kerim okunarak ve dua edilerek gerçekleştirildi.

TÜRGEV Genel Merkez binası, Eyüp, İslambey Mahallesi Halitpaşa Caddesi’ne taşındı. Yeni genel merkez binasının açılışı öncesi bir konuşma yapan TÜRGEV Yönetim Kurulu Başkanı Arzu Akalın “2014 yılı içerisinde kapasitemiz yüzde yüz katlanarak arttı ve Fatih'teki genel merkez binamız yetmemeye başladı. Bu nedenle yaklaşık bin metrekare olan iki ayrı binası bulunan yeni yere taşındık. Taşındığımız iki yeni bina Osmanlı döneminden beri özel kullanımda. Yapıların asli özelliğini bozmadık. 2014 sonu itibarıyla öğrenci sayımızı 2 kat artırdık. 2015 için de yüzde yüz büyümeyi hedefliyoruz. Bu yıl bizi en çok heyecanlandıran konulardan biri öğrencilerimizi yurtdışında da desteklemeye yönelik yaptığımız çalışmalar. Bu çalışmanın ilk tohumlarını geçen yıl Amerika'da TURKEN Foundation'ı kurarak attık. Bu yıl ise İngiltere ve Almanya hedeflerimizde. 2015 yılı içerisinde vakıflarımızı kurarak öğrencilerimiz dil eğitimi alması, yüksek lisans ve doktora gibi akademik çalışmalarını gerçekleştirebilmesi için kendimize hedefler koyduk" dedi.

TÜRGEV Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan ise şunları söyledi; “İnşallah nice burs, eğitim ve yurt hizmetlerimizi buradan yürütmeye devam edeceğiz. Gördüğünüz gibi iki binamız, otopark imkanımız var. Bir de Eyüp Sultan'ın manevi atmosferine çok yakınız, onun için burası bizim için güzel bir merkez olacak inşallah"

Konuşmaların ardından Kur’an-ı Kerim okundu ve dua edildi. Son olarak da kurdela kesilerek açılış gerçekleşti.

Açılışa AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, Eyüp Belediye Başkan Yardımcıları Bayram Sinan Abdüsselamoğlu ve Ahmet Turan Koçer, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal katıldı.