Türk Kızılayı'ndan Vefa Gecesi

Türk Kızılayı İstanbul Şubesi Gençlik Kolları’nın Eyüp Belediyesinin ev sahipliğinde düzenlediği Vefa Gecesinde Başkan Remzi Aydın, “Kızılay kutsal olarak nitelendirdiğimiz saygıdeğer bir faaliyet gerçekleştiriyor. Bundan dolayı eski bir Kızılaycı olarak sizleri tebrik ediyorum” dedi

Eyüp Belediyesi Osmanlı Park Sosyal Tesislerinde düzenlenen Vefa Gecesine Başkanı Remzi Aydın’ın yanı sıra AK Parti Eyüp İlçe Başkanı Süleyman Aykaç, Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, Türk Kızılayı Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Hakkı Turunç, Türk Kızılayı İstanbul Şube Başkanı İlhami Yıldırım, Türk Kızılayı Gençlik Kolları Başkanı Abdurrahman Döğücü ile Türk Kızılayı Gençlik Kolları üyeleri katıldı.

Gecede yaptığı konuşmada Kızılay’ın bir iyilik hareketi olduğundan bahseden Başkan Aydın, “Bu iyilik hareketinizde çok çeşitli, zengin ve fazla sayıda iyilik kaleminiz var. İnsanların sağlık, gıda ve barınmalarıyla ile ilgili sosyal sorumluluk anlamında yanlarında oluyorsunuz. Kutsal olarak nitelendirdiğimiz saygıdeğer bir faaliyet yapıyorsunuz. Kızılay aslında bizi biz yapan, insan olma hasletimizi hatırlatıyor. Bundan dolayı eski bir Kızılaycı olarak sizleri tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

Gecenin sonunda, Türk Kızılayı İstanbul Gençlik Kolları’nın kuruluşundan günümüze kadar gerçekleştirdiği faaliyetlerin sunumu yapıldı. Sunum ardından Türk Kızılayı Üniversite Başkanları’na plaket verildi.