Türkiye'de bir ilk olan Simurg Dil Evi açıldı

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın'ın ödüllü programlarından olan Simurg 5-25 Yaş Yaygın Eğitim Programı faaliyetlerine ara vermeden devam ediyor.

Eyüpsultan Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü gençlere ve çocuklara yabancı dil eğitimi verilmek üzere Düğmeciler mahallesinde kurulan ve Türkiye'de belediyeler arasında bir ilk olan Simurg Dil Evi'nin açılışı gerçekleştirildi.

İLKEMİZ, MUTLU OLAN ÇOCUK ÖĞRENİR”

Kendine has eğitim felsefesi ve anlayışıyla dikkat çeken Simurg Dil Evi'nin açılışında konuşan Başkan Remzi Aydın, “Çocuk, genç ve her Eyüpsultanlıyepyeni eğitim imkânlarına sahip olacak demiştik. 'Mutlu olan çocuk öğrenir' ilkesinden yola çıkarak oluşturduğumuz eğitim sistemimizle öğrencilerimizin yabancı dili severek, isteyerek öğrenmelerini sağlamayı amaçlamaktayız” dedi.

Başkan Remzi Aydın konuşmasını, “Simurg Dil Evi’nde öğrenciler, yabancı hocaların eşliğinde eğlenirken öğrenecekleri ve öğrendiklerini hayata geçirecekleri öğrenci merkezli bir sınıf ortamında olmanın ayrıcalığını yaşayacaklar. Böylelikle İngilizceyi konuşan, anlayan bireyler yetiştireceğiz” sözleriyle sürdürdü.

Konuşmasının ardından Dil Evi eğitmenleri, veliler ve öğrencilerle açılış kurdelasını kesen Başkan Remzi Aydın, törende bulunan çocuklarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Açılışa katılan çocuklara, patlamış mısır ve pamuk şekeri ikram edildi.

UYGULAMALI VE REHBERLER EŞLİĞİNDE EĞİTİM

Simurg Dil Evi'nde yabancı öğretmen ile uygulamalı eğitimler gerçekleştirilecek. Dil eğitiminde yepyeni bir anlayış Eyüpsultanlıların hizmetine sunulurken, çocukların en kolay yoldan yabancı dil öğrenmesi sağlanacak. ​