Tutin Belediye Başkanı Kuceviç'ten Ziyaret 

Sırbistan Sancak Bölgesi Tutin Belediye Başkanı Şemsudin Kuceviç, beraberindeki heyetle Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Başkan Kuceviç, Eyüp Belediye Meclisi oturumuna da konuk oldu.

Başkan Aydın, ziyaret sırasında, konuk Belediye Başkanı Kuceviç’le, ilerleyen süreçte ortaklaşa yapılabilecek çalışmalar konusunda konuştular. Ziyaret sonunda ise Başkan Aydın, Tutin Belediye Başkanı Kuceviç’e, Eyüp’ün tasvir edildiği çini tabak hediye etti.

Konuk Belediye Başkanı Kuceviç ise Başkan Aydın’a Tutin’i tanıtan bir kitap ile Tutin Belediyesi’nin plaketini verdi.

“ÜLKESİZLİĞİN NE OLDUĞUNU BİLİYORUZ”

Başkan Aydın ve Başkan Kuceviç daha sonra Eyüp Belediye Meclis Salonu’na geçerek meclis oturumuna katıldılar. Meclis oturumu öncesi selamlama konuşması yapması için kürsüye davet edilen Kuceviç, kuvvetli birliktelikler, kuvvetli dostluklar kurmak için Eyüp’e geldiğini belirterek “Birlikte yapacağımız çalışmaları konuşmak için buradayım. Sizleri dostumuzsunuz, o yüzden siz dostlarımızın yanındayız. Sizin, çok iyi, çok kuvvetli belediye olduğunuzu gördüm. Balkan coğrafyasında çok sayıda Türk yaşıyor. Türkiye’yi en çok biz seviyoruz, çünkü ülkesizliğin ne olduğunu biliyoruz. Türkiye çok büyük bir ekonomik atılım yaptı. Türkiye’nin yapmış olduğu ekonomik atılım, dünyaya örnek modellerden bir tanesidir. Bizim de potansiyelimiz var. Başkanımıza; bölgemizde yapılabilecek yatırımlarla ilgili, yapılabilecek işlerle ilgili sunum yaptım. İş potansiyelimizi göstermek istedim. Tutin’in kapıları hepinize açıktır. Yaşasın Türkiye” şeklinde konuştu.