“TV Karşısında Yemek Yenilmemeli”

Eyüp Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Hıfzıssıhha Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen ‘’Obezite ve Sağlıklı Yaşam’’ semineri Çağrı Derneği’nde gerçekleştirildi. Seminerde Eyüplülere bilgiler veren Ayşe Özer Uyanık, özellikle akşam saatlerinde televizyon karşısında yemek yenilmemesi uyarısında bulundu.

Çağrı Derneği üyeleri ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği programda, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Hıfzıssıhha Müdürlüğü’nden Ayşe Özer Uyanık önemli bilgiler verdi.

Uyanık, seminerde dinleyicilere obeziteden korunmak ve sağlıklı yaşam hakkında ilginç detaylar aktardı. Ayşe Özer Uyanık, aşırı kiloların insanın sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürmesini kötü yönde etkilediğini belirterek, “Bu hastalık çağımızda çocuklardan yaşlılara kadar çok geniş bir yelpazede yaygın olarak görünmektedir. Aynı zamanda da birçok hastalığa davetiye çıkarır. Obeziteye yakalanma sebepleri; hormonal sebepler, beslenme bozuklukları, hareket eksikliği, yanlış ilaç kullanımları gibi birçok sebepten kaynaklanabilir. Uzman denetimi eşliğinde bu diyet ve kararlılıkla bu hastalığın üstesinden gelinebilir. Daha sağlıklı ve kaliteli bir yaşam için yeşillikleri daha çok tüketmeliyiz’’ dedi. Televizyon karşısında yemek yenmemesi konusunda uyarılarda bulunan Uyanık, neyi ne kadar yememiz konusunda dikkatli olunması gerektiğini vurguladı.