Ümmetin Son Kalesi Türkiye'mizi Teslim EtmeyeceğizEyüp Belediyesi önünde Bem-Bir-Sen 6 Nolu Şube adına Bem-Bir-Sen 6 Nolu Şube Başkan Yardımcısı Erol Şengöz basın bildirisini okudu. Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. ''Ümmetin son kalesi Türkiye'mizi teslim etmeyeceğiz'' başlığı altında kaleme alınan yazıda birlik ve beraberlik çağrıları yapıldı, darbe, terör ve kalkışma da tanınmayıp, lanetlendi. Yapılan konuşmalardan bazı başlıklar ise şöyle:

Bu kalleş kalkışmanın, ordu içinde yapılanmış FETÖ/PDY mensubu teröristler tarafından sahneye konulduğu belirtilmiştir. Her darbe girişiminde olduğu gibi, tarih tekerrür etmiştir. Kahraman Ordumuza sızmış bu kalleş, sinsi ve terörist yapılanmanın sırtını bir üst akıla dayadığı anlaşılmıştır.

Milletimizin malı olan silahlar, düşmana karşı kullanılması gerekirken, devletimize ve milletimize karşı kullanılmış, katliamlar yapılmıştır, yönetime cebren el konulmaya çalışılmıştır. Kalleşlerin hedefleri Türkiye'mizi, Suriye, Irak ve Mısır gibi yönetilemez hale getirmektir.

Bunların darbe ile gerçekleştirmek istedikleri şey: Ortadoğu ve Dünyada ''söz sahibi'' değil, sömürgeci Batı'nın ''emir kulu'' bir Türkiye'dir. Milli iradeyi benimsemiş, İnsanına ileri demokrasinin nimetlerini layık gören değil; kendi insanını ''Güdülecek sürü'' olarak gören bir Türkiye'dir.

Kahraman asil Milletimiz; kalleş darbeyi ve darbeciyi ezip geçmiştir.

Bütün bunların karşısında, milli iradeyi sahiplenen toplumun bütün kesimlerinden insanımız yaşlı, genç, kadın ve çocuk demeden sokaklara dökülmüş, hava limanları, askeri birliklerin önünde ve kritik yerlere toplanmıştır. Tankları durdurmuş, işgallere son vermiştir. Bütün dünyanın gözleri önünde bu menfur darbe girişiminin hiç silah kullanmadan nasıl durdurulacağının dersini vermiş ve tarihe geçmiştir.

Bundan böyle sırt sırta vermiş olan insanımız demokrasiden insan haklarına, ekonomiden eğitime, sağlıktan dış politikaya, sanayiden ulaşıma bütün alanlarda yoluna daha güçlü olarak devam edecektir.

Destanları yazılacak, her biri tanınacak.

Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz. Kahraman Gazilerimize Allah'tan acil şifalar diliyoruz. Destanları yazılacak, her biri tanınacak, kahramanlıkları bilinecek, bu Milletin kaderindeki yerleri ve fedakarlıkları anılacak ve hepsi aramızda yaşamaya devam edecektir.

Darbe, terör ve kalkışmayı tanımıyor, lanetliyoruz.

Bem-Bir-Sen olarak insan haysiyet, onur ve şerefine, Milletin kaderine ve iradesine yönelmiş her darbe, terör ve kalkışmayı tanımadığımızı, lanetlediğimizi ilan eder ve sürecin her anlamda takipçisi olacağımızı, istiklalimiz, namusumuz, şerefimiz için meydanlarda, Milli irade nöbetinde kalacağımızı beyan ederiz.