Üniversite Öğrencilerinden Simurg'a Ziyaret

İstanbul Medipol Üniversitesi Yerel Yönetimler Bölümü öğrencileri, Eyüp Belediyesinin ödüllü projesi Simurg Yaygın Eğitim Programını ziyaret etti.

İstanbul Medipol Üniversitesi öğrencileri “Örnek Belediye Projelerini Yerinde Görüyoruz” projesi kapsamında “5. Yerel Yönetimler Sempozyumunda” Gençlik ve Belediye konulu yarışmada ödül kazanan Eyüp Belediyesi Simurg Yaygın Eğitim Programına ziyarette bulundu.

Ziyarette, üniversite öğrencilerine Simurg Kılavuz Akademi Birimi yetkilileri tarafından Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü toplantı salonunda proje hakkında sunum yapıldı. Sunumda, Simurg Yaygın Eğitim Programının eğitim modeli, hedef ve kazanımları, gerçekleştirilen faaliyetler, ailelerin ve toplumun beklentileri anlatıldı.

Ayrıca öğrencilere, Simurg’un yaygın eğitim alanında çocukların akademik gelişiminin yanı sıra karakter gelişimine katkıda bulunması ve kalıcı öğrenmeyi desteklemesi çerçevesinde dünyaya örnek olabileceği ve bu noktada yapılan çalışmalar aktarıldı.

Ziyaret sonunda ise öğrencilere, Simurg’un eğitim modelini ve felsefesini anlatan kitaplar ve materyaller hediye edildi.