"Üşüyorum, Yardım Edin" Kampanyasına Büyük İlgi

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve Ak Parti İstanbul İl Başkanlığı’nın öncülüğünde Suriyeli misafirler için düzenlenen "Üşüyorum, Yardım Edin" kampanyası ülke çapında büyük ilgi gördü, ses getirdi.

Haftasonu Şanlıurfa’da düzenlenen programda, tırlarla gelen ve lojistik merkezinde toplanan yardımlar, Suriyeli misafirlere dağıtılmaya başlandı.

Başkanımız Remzi Aydın’ın da katıldığı program, yardım tırlarının toplandığı Şanlıurfa Belediyesi Lojistik Merkezi’nde yapıldı.

Programa, Ak Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ahmet Selamet, Ak Parti Grup Başkan vekili Belma Satır, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, Ak Parti Şanlıurfa Milletvekilleri Kasım Gülpınar ve Halil Özcan katıldılar.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin Eyyübiye İlçesinde kurduğu 4 bin metrekarelik Lojistik Yardım Merkezini gezen Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu, Başkanımız Remzi Aydın ve beraberindeki heyet, TIR’larla gelen yardım malzemelerinin yer aldığı depolarda incelemelerde bulundular. Remzi Aydın, Eyüp Sultan’dan gelen yardımları Suriyeli kardeşlerimize dağıtarak onlarla sohbet etti.

Lojistik Merkezi’nde düzenlenen törende Ak Parti İstanbul Başkanlığına, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediyelerine ve milletvekillerine başlattıkları destek kampanyası için teşekkür eden Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, yapılan çalışmanın kelimelerle anlatılamayacak kadar önemli olduğunu belirtti.

Türkiye’nin bölgede insanlık adına büyük mücadele verdiğini dile getiren Başkan Güvenç, “Bu gün ağır kış şartlarında uzak mesafelerden sonra hafta sonu buradasınız ve yanımızdasınız. Bunları sözlerle anlatmak mümkün değil. İşçi kardeşim bu soğukta sabah saat 4’e kadar bu tesiste çalışıyor, uyumadan soğuk demeden. Aksam saat 01.00’de burayı ziyaret ederken gözlerim doldu, -10 dereceye yakın soğukta burada çalışıyordu. Bu şevkle çalışıyoruz” dedi.

Babuşcu: “Kış Soğuktur Üşütür İstanbul'un Kardeşliği Isıtır”

Şanlıurfa'da merkez Eyyübiye ilçesinde oluşturulan lojistik merkezinde düzenlenen törende konuşma yapan AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu da kampanyasının amacına ulaşması için ilk günden itibaren büyük emek ve çaba sarf eden Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç’e ve bütün çalışanlara teşekkür etti.

"Üşüyorum, Yardım Edin" kampanyasının Şanlıurfa'da düzenlenen Ak Parti'nin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda ortaya çıktığını hatırlatan Babuşcu, "Kış soğuktur üşütür İstanbul'un kardeşliği ısıtır" sloganıyla başlatılan kampanya kapsamında toplanan yardımların tırlarla Şanlıurfa'ya getirildiğini anımsatarak, tırların büyük bir kısmının kente ulaştığını söyledi.

Babuşcu, yardım malzemesi taşıyan ve bir kısmı hala yolda olan yardım tırlarının en kısa sürede kentte ulaşacağını ifade ederek, yardımların süreklilik arz edecek şekilde sürdürülmesi için devamlı İstanbul'dan takviye yapacaklarını söyledi.

Bu kampanyanın ensar ve muhacir olmanın ne demek olduğunu bilerek ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun talimatlarıyla başlattıkların söyleyen Babuşcu kampanyaya katkı sunan herkese teşekkür etti.

Babuşcu, yardımların yanı sıra mobil fırında pişirilecek olan her gün 20 bin ekmeğin Suriye'den gelen misafirlerin damak tadına uygun şekilde üretilip dağıtılacağını sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından Başkan Güvenç, İl Başkanı Babuşcu ve beraberindekiler, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin Hayati Harrani’deki çok amaçlı salonunu dönüştürdüğü giyim marketinin açılışını yaparak Suriyeli çocuklara giysi yardımında bulundular.

Daha sonra gruplar halinde Şanlıurfa’nın Akçakale, Harran, Suruç ilçesi ve diğer ilçelerde yer alan Suriyeli misafirlere yardımları ulaştırmak üzere yola çıktılar.