Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, Vardar Caddesi,

"Eyüpsultan Caddeleri Prestij Kazanıyor" projesi kapsamında ilçedeki caddeler yenilenerek modern bir görünüme kavuşuyor.

Proje kapsamında, Eyüpsultan'daki mahallelerde alt ve üst yapı çalışmaları ile yol bakım ve iyileştirme faaliyetleri devam ediyor.

Vardar Caddesi de proje kapsamında yenilenen caddelerden birisi.

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, Vardar Caddesinde yapılan çalışmalar ile ilgili açıklamada bulundu.

Başkan Remzi Aydın, Vardar Caddesinde çalışmaların henüz bitmediğini söyleyerek, on gün içerisinde çalışmaların sona ereceğini umduklarını belirtti.

Parklanmaların da önüne geçileceği çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Remzi Aydın, şunları söyledi;

"Vardar Caddesi ilçemizin en önemli caddelerinden birisi, Alibeyköyümüzün merkezi. Caddede çalışmalar henüz bitmedi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Eyüpsultan Belediyesi müşterek olarak çalışmalarını yürütüyor. Esasında Büyükşehirimizin sorumluluğundaydı ama bazı teknik sebeplerden dolayı yürütemediler, bu sebeple biz destek oluyoruz.

Vardar Caddemizde bilindiği gibi bir ağaçlandırma çalışması yaptık, şimdi elektrik aydınlatma direklerini yeniledik. Orta peyzajını bitirdik ama esas çalışma bitmedi.

3 tane yaya geçidimiz var, onları belirgin hale getireceğiz ve bir kat daha asfalt atılacak. Özellikle de karakol civarında parklanmaları engelleyecek şekilde arkadaşlarımız fiziki düzenlemeleri yapacaklar"

İSTANBUL'UN EN GÜZEL CADDELERİNDEN BİRİ OLACAK”

Başkan Remzi Aydın, Vardar caddesindeki trafiğin de rahatlayacağını vurgulayarak şöyle devam etti;

"Dolayısıyla bu çalışmalar bitip daha belirgin hale geldiğinde göreceğiz ki Vardar Caddesinde çok rahat ve hızlı bir şekilde akan trafik olacak.

Aydınlatmasıyla ferah yürüme imkanı olmasıyla, fiziki düzenlemeleriyle, çizgileriyle, yeşilliği ve peyzajıyla İstanbul'un en güzel caddelerinden biri haline gelecek"