Vuslat Yolculuğu Başkan Remzi Aydın'ın da katılımıyla 15 Mart'ta başlıyor

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın’ın hayata geçirdiği Eyüp Sultan’dan Mevlana’ya Vuslat Yolculuğu, 15 Mart Pazar günü başlıyor. Hızlı Tren ile yapılacak yolculukta manevi hayatın iki başkenti sayılan Eyüp ile Konya arasındaki bağ daha da güçlenmiş olacak. Pazar günü yapılacak ilk sefere Eyüp ilçe protokolünün yanı sıra basın mensupları katılıyor.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, vizyon projelerinden birini daha hayata geçiriyor. Eyüp Sultan’dan Mevlana’ya Vuslat Yolculuğu Hızlı Tren ile yapılacak. İstanbul – Konya Hızlı Tren hattının hizmete girmesiyle birlikte proje için ilk adımı atan Başkan Remzi Aydın, Eyüplüleri Mevlana Celaleddin-i Rumi ile buluşturuyor. Eyüp Belediyesi tarafından Ocak ayında başlayan ön kayıtlara bugüne kadar 10 binin üzerinde başvuru yapıldı. 15 Mart tarihinden itibaren yapılacak yolculukta her gün 40 Eyüplü vatandaş Konya’ya Hızlı Trenle manevi bir yolculuğa çıkmış olacak.

İKİ KADİM BAŞKENTİN BULUŞMASI

Vuslat Yolculuğu'nun ilk seferine katılacak olan Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın konuyla ilgili olarak, “İstanbul’un manevi fatihi Eyüp Sultan Hazretleri ve yürekleri fetheden Mevlana Celaleddin-i Rumi’nin kabrine ulaşmak artık çok daha kolay. Anadolu Selçuklu Devleti’nin kadim başkenti Konya’nın, Osmanlı Devleti’nin kadim başkenti İstanbul’a bağlanmasıyla iki medeniyetin vuslatı sona erdi. Biz de 7’den 70’e Eyüp’te yaşayan tüm vatandaşlarımızı manevi iklimde buluşturarak, vuslat yolculuğunu başlatıyoruz. Eyüp halkına yönelik farkındalık uyandırıcı kültürel çalışmalarla vatandaşlarımıza hizmet vermeye devam edeceğiz” dedi.

İLK SEFER 15 MART'TA

Eyüplülerin sabırsızlıkla beklediği Eyüp ile Konya’nın buluşmasının ilk seferi 15 Mart’ta gerçekleşecek. İlk yolculukta Eyüp ilçesi protokolü ile basın mensupları yer alacak.