Vuslat Yolculuğu'nda Sezon Finali

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın tarafından bizzat projelendirilen ve 15 Mart tarihinden bu yana Yüksek Hızlı Trenle gerçekleştirilen ilk kültür gezisi olma özelliğine sahip “Eyüp Sultan’dan Mevlana’ya Vuslat Yolculuğu”na yaz aylarının gelmesiyle birlikte 1 Eylül tarihine kadar ara verildi. Gerçekleştirilen son sefere Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın ailesi ile birlikte katıldı. AK Parti Eyüp İlçe Başkanı Süleyman Aykaç ile ilçe teşkilatı mensuplarından temsilciler de geziye katılanlar arasındaydı.

Eyüp Sultan’dan Mevlana’ya Vuslat Yolculuğu Türkiye’de Yüksek Hızlı Trenle gerçekleştirilen ilk kültür gezisi olma özelliği taşıyor. Başkan Remzi Aydın’ın projelendirdiği ve 15 Mart tarihinden bu yana devam eden Vuslat Yolculuğu’nda bugüne kadar 6 binin üzerinde Eyüplü Mevlana ile buluşturuldu. Hiçbir şekilde siyasi görüş, etnik kimlik, sosyal statü, din, ırk ayrımı yapılmaksızın, sadece Eyüp ilçesinde ikamet etme şartıyla yolculuğa katılan vatandaşların memnuniyet oranı da yüzde 95’lere ulaştı.

Vuslat Yolculuğu’nun sezon finaline Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın da ailesi ile birlikte katıldı. Aydın ve ailesinin yanı sıra başkan yardımcıları Ahmet Turan Koçer, Şengül Kocabaş ve Şenol Ercan da Vuslat Yolculuğu’nda yer aldı. Vatandaşlarla birlikte YHT ile Konya’ya gelen Aydın, burada Şehitlik Müzesi, Mevlana Türbesi, Şems-i Tebrizi Türbesi’ni ziyaret etti. Vatandaşlarla birlikte öğle yemeği yiyen Başkan Aydın ve beraberindekiler şehir turunun ardından, Akyokuş seyir terasında bol bol fotoğraf çektirdi.

İstanbul’a dönüş yolunda bu önemli çalışmanın devam edeceğini anlatan Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, “Gururla ifade edebilirim ki, Eyüp Belediyesi mükemmel bir proje yaptı. Türkiye’de bir ilk ve tek YHT ile yapılan kültür gezisi. Halkımızın çok yoğun talebine karşılık böyle bir hizmet vermiş olduk. Diğer kültür gezilerimizde olduğu gibi bu da günü birlik bir kültür gezisi. Gayet rahat, huzurlu, güvenli ve konforlu. Hükümetimizin ulaşım politikalarının nerelere geldiğini görmek açısından oldukça önemli görüyorum. Halkımızın da yapılan icraatları yerinde görme fırsatı oluyor. Bundan dolayı da oldukça mutluyum. Bugün sezon finali yapıyoruz. Ramazan ve Ağustos aylarında bir ara veriyoruz. Eylül ayında kaldığımız yerden devam edeceğiz. Bugüne kadar 6 binin üzerinde Eyüplü vatandaşımız bundan yararlanmış. Buradan Eyüplülere sesleniyorum. Kayıtlarını yaptırsınlar. Bize sıra gelmez diye kaygıya düşmesinler. Bu hizmetten yararlanacaklar. Ayrıca diğer belediyelerimiz de bu örnek projeyi uygulamaya karar vermişler. O da bizi ayrıca sevindiriyor” diye konuştu.

AK Parti Eyüp İlçe Başkanı Süleyman Aykaç da yaptığı açıklamada, “Eyüp Belediyemizin bu hizmeti diğer belediyelere de örnek oldu. Yıllar sonra öğrenim gördüğüm Konya’ya hızlı trenle gelmenin mutluluğunu yaşadım. Yapılan ikramlardan, yolculuğun konforuna kadar her şey mükemmeldi. Başta sayın başkanımız Remzi Aydın olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Vuslat Yolculuğu’nun son seferine katılan vatandaşlar da yolculuktan ve gezilen yerlerden duydukları memnuniyetlerini dile getirerek, bu maneviyatı yüksek günü yaşadıkları için Başkan Aydın’a teşekkür ettiler.