Yağlıdere Gençlik Merkezi Hizmete Girdi

Eyüp Belediyesi Yağlıdere Gençlik Merkezi muhteşem bir törenle hizmete girdi. Gençlik Merkezi'nde öğrencilere okul müfredatı dışında birçok dalda eğitim verilecek.

Eyüp Belediyesi’nin vizyon projeleri arasında yer alan ve çocukların, gençlerin bir yandan okul takviye dersleri aldıkları Gençlik Merkezleri’nde diğer yandan da okul müfredatında olmayan el becerisi geliştirici, zeka geliştirici eğitimler ile kültürel eğitimler de veriliyor. Bunların içerisinde resim, karikatür, ebru, tiyatro, fotoğrafçılık, İngilizce, Arapça, bağlama, gitar gibi dersler bulunuyor. Ayrıca tarih okumaları, şehrimizi tanıyalım, deney masası, akıl oyunları gibi etkinliklerle öğrencilerin genel kültürlerinin ve becerilerinin arttırılması sağlanıyor.

Yağlıdere Gençlik Merkezi açılışına AK Parti İstanbul Milletvekili ve TBMM Başkan vekili Ayşenur Bahçekapılı, AK Parti İstanbul milletvekili adayı Enes Kılıç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Öğütçü ile birlikte AK Parti Eyüp İlçe Başkanı Süleyman Aykaç katıldı.

Törende bir konuşma yapan AK Parti İstanbul Milletvekili ve TBMM Başkan vekili Ayşenur Bahçekapılı, Eyüp Belediyesi’nin gençlere ve çocuklara yönelik faaliyetlerinden övgü ile bahsetti. Başkan Aydın’a çalışmalarıyla ilgili her türlü desteği vereceklerini belirten Bahçekapılı, gençlik merkezinin hayırlı olması temennisinde bulundu.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın da, yaptığı çalışmalarda önceliğinin insana yatırım olduğunu belirterek, “Biz gençlerimizin daha iyi yetişmesi için çaba gösteriyor ve yatırımımızı onlara yapıyoruz. Çocuklarımız, gençlerimiz bizim geleceğimiz, onlar için ne yapsak az” şeklinde konuştu.

Açılış sonrası protokol üyeleri ile birlikte Gençlik Merkezi’ni gezen Başkan Aydın, öğrencilerle de sohbet etti.Belediye Başkanı Remzi Aydın'ın, konuklarla birlikte açılışını gerçekleştirdiği Yağlıdere Gençlik Merkezi'nde 4 derslik, 2 etkinlik alanı, 1 akıl oyunları alanı mevcut. 500 öğrenciye hizmet verebilecek kapasiteye sahip olan Yağlıdere Gençlik Evi'nde sinema salonu, kütüphane, seminer salonu ve gençlik kompleksi bulunuyor.