Yaşlı Hastaların Tıraşı Belediyeden


Eyüp Belediye Başkanlığı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından başlatılan uygulama ile “Hastalara Evde Bakım Hizmeti” kapsamında bundan böyle ihtiyaç sahibi yaşlı hastaların saç ve sakal tıraşları da belediyenin görevlendirdiği berberler tarafından gerçekleştirilecek.

Yeni başlatılan uygulama kapmasında yaşlı hastaların “Evde Bakım Hizmeti”ne bir yenisi daha eklendi. Bundan böyle Eyüp’te ikamet eden yaşlı hastaların saç ve sakal tıraşları da belirli periyodik aralıklarla belediye tarafından görevlendirilen berberler tarafından yapılacak.

Özellikle yatağa bağlı yaşamak zorunda kalan ya da yürüme güçlüğü çeken hastalar ile onların yakınlarına büyük kolaylık sağlayan hizmetten Eyüplüler de oldukça memnun kaldı.

Akşemsettin Mahallesi’nde yaşayan 66 yaşındaki felçli İsmet Kekliktepe ve kanser hastası 87 yaşındaki Abdullah Gencer de bu hizmetten yararlananlar arasında. Geçirdiği felç nedeniyle güçlükle konuşabilen İsmet Kekliktepe yeni hizmetten duyduğu mutluluğu ifade ederken oldukça zorlandı. Eşi Rabia Kekliktepe ise Eyüp Belediyesi’nden her konuda çok konuda destek gördüklerini belirterek, “Eşim yatağa bağlı yaşıyordu. Eyüp Belediyemiz eşimi servisle fizik tedavi merkezine 2 buçuk ay boyunca götürüp getirdi. Şimdi o sayede yavaş yavaş destekle de olsa yürümeye başladı. Allah başkanımızdan razı olsun” dedi.

87 YAŞINDAKİ ABDULLAH DEDE DE MEMNUN

Abdullah Gencer de Eyüp ilçesinde ikamet eden bakıma muhtaç yaşlılardan biri. Kanser hastası olan Abdullah Gencer uzun süredir hayatta kalma mücadelesi veriyor. Kulakları artık daha az işiten Gencer de bu hizmetten yararlanan isimler arasında. Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın’a dualar eden Abdullah Gencer verilen hizmetten duyduğu memnuniyetini diye getirdi.

Eyüp Belediyesi tarafından başlatılan hizmetten yaşlı hastalar sürekli olarak yararlanabiliyor. Belirli aralıklarla, önceden bilgi verilerek, randevu ile yapılan ev ziyaretinde hastaların saç ve sakal tıraşları ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor.