Yaşlılara Uzmanından Tavsiyeler

Eyüp Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Hıfzıssıhha Müdürlüğü’nce ortaklaşa gerçekleştirilen ‘‘’Yaşlılıkta Sağlığı Koruma’’ semineri büyük ilgi gördü.

Eyüp Belediyesi Sosyal Koordinasyon Merkezi’nde ilçemiz yaşlılarıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Hıfzıssıhha Müdürlüğü’nde görevli sağlıkçı Yasemin Acar eşliğinde ‘’Yaşlılıkta Sağlığı Koruma’’ konulu seminer gerçekleştirildi.

Seminerde, yaşlılıkta yapılacak çevre düzenlemeleri (yaşlıları ev kazalarından korumak için alınacak tedbirler ve düzenlemeler) , yaşlılıkta işitme ve görme kaybının nedenleri , yaşlılıkta bağışıklık sistemini güçlendirmek için yapılması gereken aşılar , yaşlılıkta görülen kanser tipleri ve alınabilecek önlemler ve erken teşhisin önemi , yaşlılıkta kemik erimesi ve kardiyovasküler hastalıklar ve alınacak tedbirler , yaşlılıkta olmazsa olmaz egzersizler konuları işlendi. Yaşlılarımızın programa ilgisi büyüktü. Sohbet havasında geçen seminerde yaşlılar soru – cevap kısmında bilmedikleri ya da merak ettikleri konular üzerinde bilgi sahibi oldular.