Remzi Aydın, Eyüpsultan, canlı yayın

Eyüpsultan Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından organize edilen ve her Perşembe günü saat 20:23'te Facebook ve Instagram üzerinden canlı yayınlanan Eyüpsultan'da Gündem programında yapılan faaliyetler konuşulurken, vatandaşların soruları da cevaplandırıldı.

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın'ın konuk olduğu ve sosyal medya üzerinden gelen soruların cevaplandığı programda, kentsel dönüşümle ilgili de açıklama geldi.

MAĞDUR ETMEYEN BİR YÖNTEM İZLİYORUZ”

“İlçemizde kentsel dönüşüm çok titizlikle yürüttüğümüz herhangi bir yanlış bir şey olduğunda geri dönüşüm imkanı bırakmayacak bir yöntem belirlemeye çalışıyoruz” diyen Başkan Remzi Aydın, “Dolayısıyla belki biri bin defa konuşarak ve tartışarak bütün ihtimalleri göz önünde bulundurarak yürümeye çalışıyoruz. Biraz yavaş gidiyoruz ama emin adımlarla gidiyoruz. Vatandaşlarımızı mağdur etmeden onların memnun kalacakları bir yöntem izlemeye çalışıyoruz” dedi.

YATAY MİMARİYİ ESAS ALAN PROJE”

“Akşemsettin ve Yeşilpınar'daki riskli alan ilan edilen bölgede İnşallah kısa bir süre sonra KİPTAŞ ofis açarak, vatandaşlarımıza yapılacak olan projeyi tanıtmaya başlayacaklar. Hangi şartlarda nasıl bir dönüşüm olacak, nasıl bir proje gerçekleşecek? Onu anlatacaklar” diyen Başkan Remzi Aydın, “Geçen gün bize projeyi sundular. Gerçekten yatay mimariyi esas alan son derece nitelikli, insanca bir yaşamı öngören, mekanlarıyla, diğer sosyal alanlarıyla, orada yaşayan vatandaşlarımıza yaşam alanı sağlayacak bir proje geliştirmiş KİPTAŞ. Ben çok beğendim gerçekten” dedi.

Önümüzdeki günlerde KİPTAŞ'ın ofisi açarak faaliyetlere başlayacağını söyleyen Başkan Remzi Aydın, “Biz de hep beraber vatandaşlarımızla birlikte bir araya geleceğiz. Projenin tanıtımına başlayacağız, hayırlı olsun diyorum. Güzel bir çalışma olacağını düşünüyorum. İnşallah yakında detaylı bir şekilde çalışmalar anlatıldığında ve gösterildiğinde bir süreç başlamış olur” dedi.

KARADOLAP VE İSLAMBEY'E DE MÜJDE

Başkan Remzi Aydın, “Akabinde de İnşallah Karadolap'ta ve İslambey'de de projelerimizi, çalışmalarımızı açıklayacağız ve başlatacağız” dedi.