Yenilenen Eyüp Merkez Ortaokulu Açıldı

Eyüp Belediyesi ve Eyüp Dostları Vakfı'nın katkılarıyla, onarım gerektiren bölümleri yenilenen Eyüp Merkez Ortaokulu'nun açılışı gerçekleştirildi.

Yaklaşık 2,5 ay süren çalışmayla Eyüp Merkez Ortaokulu'nun bahçesi ile bodrum katında bulunan beden eğitimi odası, iki derslik, laboratuvar, kütüphane, spor odası, iç kanalizasyon, tuvaletler ve okul aile birliği üniteleri yenilendi.

Yenilenen bölümlerin açılışı için düzenlenen programa Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Eyüp İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Öğütçü, İski Eyüp Şube Müdürü Abdüsselam Altunkaynak, okulda daha önce görev yapmış öğretmenler, mezunlar, Eyüplüler ve projeye katkıda bulunanlar katıldı.

Açılış töreninde bir konuşma yapan Belediye Başkanı Remzi Aydın, “Burası bir misyonu olan, iz bırakan ekol bir okul. Eyüp ilçesinin tarihinde ağırlığı olan bir okul. Zaman içerisinde yıpranmalar, eskimeler olabiliyor. O noktada Eyüp Dostları Vakfı ve okulun mezunları sahip çıktılar. Aslında bir anlamda tarihe geçmişe sahip çıktılar. Eyüp Belediyesi olarak bölgemizdeki bütün okullarda tadilat, onarım, bakım, temizlik, altyapı, iç ve dış kısımların boyanması, ağaç ve fidan dikimleri, ilaçlanması gibi bir çok çalışma yapmaya devam ediyoruz.” dedi.

Projenin koordinatörü Şener Türkmenoğlu ise, “Çocuklarımıza daha iyi şartlarda bir eğitim imkanı sağlamak istedik. Bunu başardığımızı düşünüyorum. Başta Eyüp Kaymakamı Abdullah Dölek ve Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın olmak üzere Eyüp Dostları Vakfı’na ve bu projeye katkısı bulunan herkese teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.

Başkan Aydın ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Öğütçü'nün kestiği açılış kurdelesininin ardından okulun yenilenen bölümleri gezildi.