Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, BİP, PARDUS

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, yerli ve milli iletişim sisteminde ısrarcı olunması gerektiğini ve BİP uygulamasının ön plana çıkarılması gerektiğini söyledi.

Yerli ve milli iletişim sistemlerine her zaman destek veren ve Pardus işletim sistemine ilk geçen belediye olmanın gururunu yaşayan Başkan Aydın, bu tarz uygulamalarda ısrarcı ve gönüllü olunması gerektiğinin de altını çizdi.

BİP uygulamasının, Whatsapp uygulamasından aşağıya kalır hiç bir yeri olmadığını da vurgulayan Başkan Remzi Aydın şöyle devam etti;

“Her yerde yerli ve milli olmamız lazım. İnşallah bu millileşme refleksi, bu reflekse bağlı uygulamalar, ve uygulamalara bağlı yeni refleksler birbirini tetikleyerek yayılır.

Biz Pardus ile başladık, F klavye ile devam ediyoruz. Tüketim maddelerinden, gıdadan giyime, elektronikten mobilyaya kadar her alanda inşallah yerli ve milliye dönmemiz lazım.

Alışkanlıklarımızı değiştirmemiz zor olabilir. Ama biz zoru başarmış bir milletiz. Bunu yapmakta çok da zor değil aslında ama istemek lazım. Arzu edelim, ısrar edelim. Ben başarabileceğimize inanıyorum.

Whatsapp yerine BİP kullanabiliriz. BİP bana göre daha güzel bir uygulama ve hiç bir eksiği yok. Bu konularda ısrarcı olmamız lazım''