Yoğun Kar Yağışında Hizmete Devam

Uzmanların açıklamalarına göre son yılların en yoğun yağışının alındığı günlerde Eyüp Belediyesi ekipleri, vatandaşların rahatı için çalışmalarını gayretle sürdürüyor.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, yoğun kar yağışı ve soğuğa rağmen sahada sürdürülen karla mücadele çalışmaları ile ilgili denetimlerine devam ediyor. Denetimleri sırasında kimi zaman sürücülerin imdadına yetişen Başkan Remzi Aydın'a bir yandan teşekkürler geliyor bir yandan da çay ikramları oluyor.

Geçtiğimiz gün ilk olarak Fen İşleri Müdürlüğünün Alibeyköy'de bulunan şantiyesini ziyaret eden Başkan Remzi Aydın, burada ekiplerle görüşerek bilgi aldı. Şantiye ziyaretinin ardından ilçenin cadde ve sokaklarını dolaşan Başkan Aydın, Akşemsettin Mahallesi'nde kar topu oynayan çocuklarla sohbet etti.

Karın ve tatilin keyfini çıkaran çocuklar, eğlencelerine ortak olan Başkan Aydın ile birlikte bol bol fotoğraf çektirdi.

SÜRÜCÜLERİN İMDADINA YETİŞTİ

Denetlemeleri sırasında Başkan Aydın, buzlanma nedeniyle yolda kalan sürücülerin de imdadına yetişti. Hareket etmekte zorluk çeken arabaları iterek yollarına devam etmelerini sağlayan Başkan Aydın'a sürücüler teşekkür etti.

Akşam saatlerinde, çöpleri toplayan Temizlik İşleri ekipleriyle karşılaşan Başkan Remzi Aydın, personelle de sohbet ederek hatırlarını sordu.

28 MAHALLEDE 14 EKİP ÇALIŞIYOR

İlçede ana arterleri minibüs otobüs güzergahlarını ve mahallemizin ana giriş çıkış yollarını açık tutmak için, 28 mahallede 14 ekip 24 saat çalışıyor. Ekipler bazı sokaklara günde 2-3 kez girerek kar küreme ve tuzlama çalışması yapıyor.