Yörem Türkiyem'de Kına ve Düğünler Canlandırıldı

Eyüp Belediyesi ve Erdem-Der işbirliğiyle gerçekleştirilen Yörem Türkiyem etkinliğinin 6.’sı Eyüp Belediyesi Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlendi. Kına ve düğün merasimlerinin canlandırıldığı etkinlik, renkli görüntülere sahne oldu.

Unutulan değerlerimizi hatırlatmak ve yaşatmak, insana verilen önemin vurgulanarak, toplumun değerleriyle bir ve tek yürek oluş kıymetinin farkındalığını oluşturmak, gelenekselleşen kültürel yapının paylaşımına imkan sağlamak amacıyla düzenlenen etkinlik Eyüplülerden büyük ilgi gördü.

İnteraktif katılımlı, sözel ve görsel sunumlu, canlandırmalı, şarkılı, türkülü, bilgilendirici ve eğlendirici bölümlerden oluşan moral ve eğlence programı Yörem Türkiyem’in 6. Etkinliğinde “Kına Ve Düğün Merasimlerindeki Ritüeller” konusu işlendi. Programda gelenek göreneklerimizdeki kız isteme merasiminden, kına merasimine ve düğüne kadar pek çok konu şarkılar, türküler eşliğinde anlatıldı. Seyirciler kına bölümüne ve oyun havalarına coşku içinde eşlik etti. Eyüplü kadınlar, Yörem Türkiyem etkinliğinde keyifli saatler geçirdiler. Etkinlikte bir konuşma yapan Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın’ın eşi Tülay Aydın, Yörem Türkiyem ekibine teşekkür ederek, “Geleneksel değerlerimizi ve kültürümüzü bir nebze olsun bizlere yaşatan, bu iş için emek veren bütün arkadaşlarıma, kardeşlerime teşekkür ediyorum. Harika bir program izledik. Çok duygulandım. Dört dörtlük bir programdı” dedi.