1971 Malatya Merkez doğumludur. İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur.

Siyasal tanıtım ve iletişim çalışmalarının yanı ısıra ajans çalışmaları süresince yerel yönetimler için faaliyet planlama ve tanıtım çalışmaları yapmıştır. Uzun yıllar STK yöneticilikleri yapan Ahmet Turan KOÇER STK’lar ve yerel uygulamalar üzerine çalışmalar yapmıştır. 2006–2008 yılları arasında Malatya Bölgesel Araştırma Planlama Grup Yönetmenliği yapmıştır; 2009 yılında Ak Parti de siyasete başlamış Küçükçekmece Belediye Meclis üyeliği yapmış, Başkan Yardımcılığı görevinde bulunmuştur. 2011 yılında stratejik planlama, yönetim ve organizasyon danışmanlığı yapan Somut Strateji Danışmanlık Şirketini kurmuştur.

İTÜ Mezunları Derneği, Mimar ve Mühendisler Grubu Üyeliği, MÜSİAD Teşkilatlanma Komisyonu Üyeliği, BİLSAM Danışma Kurulu Üyeliği, Malatyalı İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği, Genel Sekreterlik ve Başkanlık Koordinasyon Kurulu üyeliği, Girişimci İş Adamları Vakfı İcra Kurulu Üyeliği, MİADAP Araştırma Planlama Grup Yönetmenliği yapan Ahmet Turan KOÇER, evli ve 5 çocuk babasıdır.

Ahmet Turan KOÇER

Ahmet Turan KOÇER