Değerli Eyüpsultanlı Hemşehrilerim,

“Eyüpsultan bizim hayalimiz, Eyüpsultan’a ve Eyüplsultanlılara borcumuz var” dedik. Yerel seçimlerde, hayallerimizi gerçekleştirebilmemiz için sizler teveccüh gösterdiniz, bize güvendiniz, inandınız.. Hepinize canı gönülden çok teşekkür ediyorum.

Rabbim, bu uzun, zorlu ama hayırlı yolculukta yolumuzu açık etsin. Gün, ruhumu maneviyatıyla yeşerten Eyüpsultan’a vefa borcumu ödeme zamanıdır… Dün, beni yetiştiren bu kıymetli ilçemize, bugün hizmet etmek benim için büyük nimet… Bu vefa borcumu ödemeyi bana nasip ettiği için rabbime şükrediyorum.

Değerli Eyüpsultanlılar, Eyüpsultan bizim yuvamız… Yüzyıllardır manevi dünyamızı besleyen Eyüp, kuşku yok ki hizmetlerin en güzelini hak ediyor. Biz de ona hak ettiği değeri vereceğiz. Ve onu “huzur başkenti” yapacağız. Tüm enerjimizi bu amaca ulaşmak için harcayacağız. Eyüp, tarihi bir merkez olmanın yanında modern yerleşimleriyle de ön planda olacak. Eyüp, hem şehircilik hem de toplumsal anlamda dünya standartlarında bir ilçe haline gelecek. Bu bağlamda Eyüp, inanç ve kültür turizminin önemli merkezlerinden biri olacak.

İnsana yatırımın en değerli yatırım olduğuna inanıyoruz. Bunun için projelerimizin tamamında, insana yatırım yapmak temel ilkemiz… Katılımcı ve insan merkezli yönetim anlayışıyla, sizlerle iç içe olacak ve sürekli sizlerle biraraya geleceğiz. Sorunlarınızı, dertlerinizi, beklenti ve arzularınızı yüzyüze konuşacak, birlikte çözüme kavuşturacağız. Eyüpsultan’ı huzur başkenti yapma hedefine birlikte yürüyeceğiz.

Sözle değil, icraatlarımızla ortaya koyacağımız belediyecilik anlayışını, insana hizmet odaklı sosyal belediyecilik vizyonumuzla harmanlayacak, Eyüpsultan’a birbirinden değerli projeler kazandıracağız. En kalbi saygı ve selamlarımla.

Remzi Aydın Eyüpsultan Belediye Başkanı