“100 Sanatçı 100 Eser” sergisi sanatseverlere kapılarını açtı
Kültür-Sanat

“100 Sanatçı 100 Eser” sergisi sanatseverlere kapılarını açtı

İstanbul’un yeni sanat yüzü Galeri EYÜPSULTAN’ın '100 Sanatçı 100 Eser' adlı ikinci sergisi, TBMM Başkanı NumanKurtulmuş'un katılımıyla sanatseverlere kapılarını açtı.

ESAY afetlerde görev alacak uzman ekipler yetiştiriyor

ESAY afetlerde görev alacak uzman ekipler yetiştiriyor

ESAY birimi, AFAD adına akredite olacak ve Türkiye’nin herhangi bir bölgesinde yaşanabilecek bir afette aktif olarak görev alabilecek ekipler yetiştirmeye devam ediyor. Bu kapsamda ESAY’a dâhil olacak ikinci ekibin eğitimleri tamamlandı.

Eyüpsultan'da renkli kanarya festivali

Eyüpsultan’da renkli kanarya festivali

Eyüpsultan Belediyesi tarafından düzenlenen “Kanarya ve Kafes Kuşları Festivali” renkli görüntülere sahne oldu. Festivalde düzenlenen yarışmada 832 kanarya arasından en güzelleri seçildi.  

Eyüpsultan Belediyesi Engelsiz Yaşam Fuarı'nda

Eyüpsultan Belediyesi Engelsiz Yaşam Fuarı’nda

T.C. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının ev sahipliğinde gerçekleştirilen "Engelsiz Yaşam Fuarı ve Farkındalık Zirvesi" kapılarını ziyaretçilere açtı. Bu yıl 13’üncüsü gerçekleştirilen fuara Eyüpsultan Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi de katıldı.

Kanser taraması yaptıranların sayısı 5 kat arttı

Kanser taraması yaptıranların sayısı 5 kat arttı

Eyüpsultan Belediyesi ve Eyüpsultan İlçe Sağlık Müdürlüğü işbirliği ile yürütülen kanser tarama programında mahalle düzeyine inilerek çalışmalar yapıldı.. "21 Günde Tüm Mahallelerimizde Kanser Taraması" programıyla bin 200 vatandaşa kanser taraması yapıldığını söyleyen Eyüpsultan İlçe Sağlık Müdürü Şeyma Halaç, “Önceki aylarla kıyasladığımızda 5 katı bir artış söz konusu. Hem bilgi hem farkındalık hem de tarama yaptırma açısından oldukça etkin bir çalışma oldu” dedi.

Genç Eyüpsultan

Genç Eyüpsultan'da Kasım ayının kazananları

Genç Eyüpsultan'da Kasım ayının kazananları belli oldu.

Eyüpsultan Belediyesi'nde yangın tahliye ve kurtarma tatbikatı

Eyüpsultan Belediyesi’nde yangın tahliye ve kurtarma tatbikatı

Eyüpsultan Belediyesi’nde, İş Sağlığı ve Günvenliği (İSG) kapsamında “Yangın, Tahliye ve Kurtarma Tatbikatı” yapıldı.

Gençler kariyer planlarını Genç Akademi'yle inşa ediyor

Gençler kariyer planlarını Genç Akademi’yle inşa ediyor

Eyüpsultan Belediyesi, öğrencilerin kariyer yolculuklarında yanlarında olmaya devam ediyor. Eyüpsultan’da öğrenim gören veya Eyüpsultan’da ikamet eden liseden mezun olmuş ve üniversiteye giden öğrenciler için geliştirilmiş özel bir birim olan Genç Akademi’de KPSS, DGS ve ALES eğitimleri tamamen ücretsiz olarak veriliyor.

Kitapseverler yüzlerce yıllık eserlerle müzayedede buluştu

Kitapseverler yüzlerce yıllık eserlerle müzayedede buluştu

Eyüpsultan Belediyesi’nin düzenlediği nadide kitapları kitapseverlerle buluşturan, müzayedeler devam ediyor. Son olarak Zal Mahmut Paşa Külliyesi’nde 700 adet eserin yer aldığı bir müzayede düzenlendi.

Eyüpsultan'da 6 bin öğrenciye kapsamlı sağlık taraması
Sağlık

Eyüpsultan'da 6 bin öğrenciye kapsamlı sağlık taraması

Eyüpsultan Belediyesi, İlçe Sağlık Müdürlüğü işbirliği ile 6 bin 1’inci sınıf öğrencisini kapsamlı sağlık taramasından geçirecek.

Nişancı'nın 50 yıllık tapu sorunu çözüldü

Nişancı'nın 50 yıllık tapu sorunu çözüldü

Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken’in azim ve kararlılıkla yaptığı çalışmalar sonucu, Nişancı Mahallesi 153 adada 50 yıldır yaşanan tapu sorunu çözüldü.

Başkan Deniz Köken'den öğretmenlere sürpriz kutlama
Eğitim-Gençlik

Başkan Deniz Köken’den öğretmenlere sürpriz kutlama

Eyüpsultan Belediyesi, Öğretmenler Günü’ne özel düzenlediği etkinliklerle çocukları ve gençleri yarınlara yetiştiren öğretmenlerin gününü kutladı. Bu kapsamda Başkan Deniz Köken ve belediye yöneticileri okullara sürpriz ziyaretler gerçekleştirerek öğretmenlere hediyeler verdi.

Eyüpsultan'a ilk belediye başkanı Eyüp Uçak'ın adıyla yeni park

Eyüpsultan’a ilk belediye başkanı Eyüp Uçak’ın adıyla yeni park

Rami’de yapımı tamamlanan parka, Eyüpsultan Belediyesi’nin ilk Belediye Başkanı Eyüp Uçak’ın ismi verildi. Açılışı için düzenlenen törende Başkan Deniz Köken, “Vefa sadece İstanbul’da bir semt adı değil. İnsanın yaşamı boyunca hep olması gereken bir unsurdur. 40 yıl sonra 40 yıl önceki Belediye Başkanı ile beraber bir park açıyoruz” dedi.

Sinema koltukları Gazze'de şehit olan çocuklara ayrıldı
Kültür-Sanat

Sinema koltukları Gazze’de şehit olan çocuklara ayrıldı

Eyüpsultan Kültür Merkezi’nde 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü kapsamında Gazze’de şehit edilen çocukların isimlerine ayrılan koltuklarda çizgi film gösterimi yapıldı.

Eyüpsultan'da Serdar Tuncer'le şiir dolu gece
Kültür-Sanat

Eyüpsultan’da Serdar Tuncer’le şiir dolu gece

Eyüpsultan Belediyesi birbirinden renkli kültür sanat etkinlikleri, söyleşi ve sohbet programlarına devam ediyor. EKSM’de düzenlenen Şiir Akşamları’nda yazar, şair ve televizyon programcısı Serdar Tuncer Eyüpsultanlılara şiir dolu bir gece yaşattı.

Eyüpsultan Belediyesi üniversite öğrencilerinin yanında

Eyüpsultan Belediyesi üniversite öğrencilerinin yanında

Sosyal belediyecilik anlayışıyla ilçedeki genç, yaşlı, engelli her kesimden vatandaşın yanında olmaya devam eden Eyüpsultan Belediyesi, üniversiteli gençleri de unutmuyor. Eyüpsultan’da yaşayan üniversite öğrencilerini “Öğrenci Evi Desteği” projesiyle gıda destek paketleriyle buluşturuyor.

Eyüpsultan Belediyesi'nde Dünya Diyabet Günü etkinliği
Sağlık

Eyüpsultan Belediyesi’nde Dünya Diyabet Günü etkinliği

Eyüpsultan Belediyesi’nde, 14 Kasım Dünya Diyabet Günü kapsamında personele yönelik kan şekeri ölçümü ve yağ kas analizi ölçümü yapıldı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk sevdiği şarkılarla anıldı
Kültür-Sanat

Gazi Mustafa Kemal Atatürk sevdiği şarkılarla anıldı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete irtihalinin 85. yılında tüm Türkiye’de olduğu gibi Eyüpsultan'da da düzenlenen çeşitli etkinliklerle anıldı.

Aşık Veysel'e vefatının 50. yıl dönümünde anma
Kültür-Sanat

Aşık Veysel’e vefatının 50. yıl dönümünde anma

Aşık geleneğinin en büyük temsilcilerinden halk ozanı Aşık Veysel Şatıroğlu, vefatının 50. yılında Eyüpsultan Kültür Sanat Merkezi'nde düzenlenen programla anıldı. Programda Aşık Veysel’in torunu Gündüz Şatıroğlu dedesini anlatırken, Türk Halk Müziği sanatçısı Aysun Gültekin sahne aldı.

Başkan Deniz Köken'den ahde vefa

Cahide Genç Kültür Merkezi hayırlı olsun

Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, Sakarya Mahallesi’nde yapımı tamamlanan kültür merkezine eski dönem Belediye Başkanlarından Ahmet Genç’in vefat eden eşi Cahide Genç’in ismini verdi.

Eyüpsultan'a Değer Katan Markalarımız