20 Yıllık Sorun Çözüme Kavuşuyor

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın'ın girişimleriyle, Rami Yeni Mahalle Necip Fazıl Kısakürek Sokağı'nın 20 yıldır çözülemeyen yağmur suyu ve atık su problemini çözüme kavuşuyor.

Eyüp Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Başkan Remzi Aydın'ın talimatı doğrultusunda, İSKİ iş birliğiyle Rami Yeni Mahalle Necip Fazıl Kısakürek Sokak'ta uzun süredir vatandaşın korkulu rüyası olan su baskını sorununu ortadan kaldırmak için çalışma başlattı.

SON TEKNOLOJİ KULLANILIYOR

Başkan Remzi Aydın'ın öncülüğünde başlatılan çalışma ile Necip Fazıl Kısakürek Sokak'taki sorun, zeminin 7 metre altına alınan modern ve son teknoloji yağmur suyu ve atık su kanallarının konulması ile çözüme kavuşuyor.

VATANDAŞLAR RAHAT EDECEK

Vatandaşlar, eski sistem olan kara kanal ve kot farkı sebebi ile yoğun yağışların yaşandığı günlerde evlerinde su baskını yaşıyorlardı. Vatandaş için çileye dönüşen su baskınları kara kanalın zeminin 3 buçuk metre altında olması sebebi ile gerçekleşiyordu.

Çalışmaları hızla devam eden yağmur ve atık su kanalları değişimi, çok yakın bir zamanda tamamlanarak vatandaşa rahat nefes aldıracak.