9 OKULUN SPOR SALONU YENİLENDİ

Okullara ve öğrencilere büyük destek veren Eyüp Belediyesi ilçedeki 9 okulun spor salonunu yeniledi

Eyüp’teki birçok okulun maliyetlerinin yüksek olması nedeniyle yenileyemedikleri spor salonları Eyüp Belediyesi tarafından yenilenerek öğrencilerin hizmetine sunuldu.

Eğitime desteklerinin artarak devam ettiğini ifade eden Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, şu ana kadar ilçedeki birçok okulda düzenlemeler yaptıklarını belirtti. Başkan Remzi Aydın, son olarak ilçedeki 9 okulda spor salonu yenilemesi gerçekleştirdiklerini söyledi.

Daha önce demir tel ve çadır brandalarla kaplı olan spor salonları Eyüp Belediyesi tarafından iç ve dış tadilatı yapılarak yeniden düzenlendi. Özel branda ve sandviç panellerle kaplanan spor salonları, zemin döşemesinden ışıklandırmaya kadar detaylı bakımdan geçerek öğrenciler için daha kullanışlı bir hale getirildi.

Spor salonlarını yaz kış kullanabilecekler

Spor salonlarını yenilemeleri hakkında konuşan Başkan Aydın, “Eski spor salonlarının etrafı açık olduğu için çocuklarımız soğuk havalarda spor yapamıyorlardı. Salonlarımızın çatı ve cephe kısımlarını kapatarak yaz kış spor yapabilecekleri hale getirdik. Ayrıca kış aylarında havanın erken kararması sebebiyle salonlarını kullanamayan öğrencilerimiz için salonlara ışıklandırma da yaptırarak sabah akşam spor yapabilecekleri imkanı sağlamış olduk” dedi.

Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde yürütülen çalışmayla spor salonlarının yenilendiği okullar şöyle:

Alibeyköy İlköğretim Okulu, Feridun Tümer İlköğretim Okulu, Silahtarağa İlköğretim Okulu, Emniyettepe İlköğretim Okulu, Fatih Sultan Mehmet İmam Hatip Ortaokulu, Güzeltepe Anadolu İmam Hatip Lisesi, Ali Rıza Özderici Anadolu Lisesi ve Refhan Tümer Anadolu Lisesi