“Avrupa Hareketlilik Haftası” coşkuyla kutlandı

Eyüpsultan Belediyesi tarafından, Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında ilçe sakinlerine yönelik düzenlediği etkinlik renkli görüntülere sahne oldu.

Vatandaşların bireysel araçlar yerine alternatif ulaşım metotlarını kullanmaya teşvik etmek için düzenlenen etkinliklerin ilki bisiklet turu oldu.

EYÜPSULTANLILARIN İLGİSİ YOĞUN OLDU

“Bisikletinizi alın, bu eşsiz heyecana siz de katılın” çağrısında bulunan Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken’in katılımıyla düzenlenen bisiklet turuna Eyüpsultanlıların ilgisi yoğun oldu.

Etkinliğe katılan vatandaşlar “Harekete Geç Bisiklet Sürmeyi Seç” sloganıyla gerçekleşen ve İmar Blokları otobüs son durağından başlayan bisiklet turunda önce Yeşilpınar Yağlıdere Parkı’na oradan da Alibeyköy Osmanlı Park’a pedal çevirdiler.

HAREKETLİLİĞİN, YAŞANTIMIZIN İÇERİSİNDE OLMASI GEREKTİĞİNİ ANLATMAK İÇİN YAPTIK”

Başkan Deniz Köken etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada, "Bisiklete bindik, vatandaşlarımız, gençler, hanımefendiler spor yaptılar, tenis oynadılar. Bir çok sportif faaliyeti bir arada yaptılar. Hareketliliğin, yaşantımızın içerisinde bilinçli olarak var olması gerektiğini anlatmak için yaptık. Sporun yaşamımızın bir parçası olması lazım. Burada hem Bezmialem hem de bizim sağlık birimimiz ölçümler de yaptılar. Bunun devam etmesi lazım. Katılımcılara teşekkür ediyorum" dedi.

YAĞLIDERE PARKI’NDA VE ALİBEYKÖY OSMANLI PARK’TA ETKİNLİKLER DEVAM ETTİ

Bisiklet turu dışında Yağlıdere Parkı’nda vatandaşlara yağ/kas ölçümü yapıldı, çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi.

Alibeyköy Osmanlı Park’ta da vatandaşlar ve gençler kendileri için kurulan spor istasyonları ve spor eğlence parkurlarında spor yaptılar, geleneksel oyunlar oynadılar, yağ/kas ölçümü yaptırdılar.

KADINLARA ÖZEL ZUMBA DANSI

Bu arada Eyüpsultanlı kadınlar, yine Osmanlı Park’ta kendileri için özel olarak oluşturulan alanda Zumba dansı yaptılar.

Eyüpsultan'a Değer Katan Markalarımız