Aydın "Hep Birlikte Güzel Bir Eyüp İnşa Edeceğiz"

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile birlikte, okul aile birliği başkanları ve üyeleri için düzenlenen toplantıya katıldı. Başkan Aydın toplantıda yaptığı konuşmada, “Eyüp için yatırımların devam ediyor. İlçemizin her yerinde güzel çalışmalar yapılıyor. Hep birlikte daha güzel bir Eyüp inşa edeceğiz” dedi.

Eyüp Belelediyesi Kültür Sanat Merkezi'nde düzenlenen toplantıya, Başkan Remzi Aydın ve Başkan Kadir Topbaş ile birlikte AK Parti İstanbul Milletvekili Hüseyin Bürge, AK Parti Eyüp İlçe Başkanı Süleyman Aykaç, ilçede bulunan okulların aile birliği başkanları ve üyeleri katıldı.

Toplantıda kürsüye gelerek bir konuşma yapan Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Eyüp için yatırımların devam ettiğini, ilçenin her yerinde güzel çalışmalar yapıldığını ifade ederek şunları söyledi, “Hep birlikte daha güzel bir Eyüp inşa edeceğiz. Okullarımız; hükümetimizin, belediyemizin ve sizlerin katkılarıyla her geçen gün güzelleşiyor. Tüm okullarımızın temizlik görevlilerini belediye olarak biz vazifelendiriyoruz. Yine her okulumuza temizlik malzemesi vermeye, spor malzemesi vermeye devam edeceğiz. İlk ve ortaokullarımızda bütün çocuklarımızın kırtasiye malzemelerini vermeye devam edeceğiz. Lise son sınıftaki öğrencilerimize eğitim desteklerini veriyoruz. Eğitime çok ciddi katkılar veriyoruz. Bu katkıları sizlerden aldığımız destekle yapıyoruz. Bu güzellikler sadece Eyüp'te değil, tüm İstanbul'da hatta tüm yurtta yaşanıyor. Milletimizin verdiği destekle oluyor.”

“ÇOCUKLARIMIZI CEVHER GİBİ İŞLEMELİYİZ”

Başkan Kadir Topbaş ise yaptığı konuşmada eğitimin önemine vurgu yaparak şunları söyledi, “Bir toplumun gücü nüfus ile ölçülmez. Eğitimli, yetişmiş insanlarıyla ölçülür. Bundan dolayı hükümetimiz ciddi anlamda eğitimle ilgili yatırımlar yapıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak biz de bu güne kadar binden fazla derslik yaptık Milli Eğitim'e kazandırdık. Elimizdeki cevheri işlemediğimiz zaman ham maden olarak çok büyük değer kazanmaz. Çocuklarımız da böyle. Onlar bizim değerlerimiz ve geleceğe hazırlamamız gerekiyor. Hz. Mevlana, gözümüzden sakındığımız evlatlarımız için buyuruyor, 'Bir toplumun bozamadığı insanı bir arkadaş bozar'. Bu yüzden çocuklarımıza sahip çıkmamız lazım, onların eğitimine büyük önem vermemiz lazım. Bu nedenle eğitime önemli destekler veriyoruz. Çocuklarımızı cevher gibi işlememiz lazım. Onları gelecek için tam donanımlı hale getirmemiz lazım”