BEM-BİR-SEN, kahvaltı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü

Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası'nın (BEM-BİR-SEN) 6. No’lu Şube Başkanlığı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Eyüpsultan Belediyesi’nde çalışan kadın personel ile kahvaltıda buluştu.

Mihmandar Restaurant’ta düzenlenen programa 6. No’lu Şube Başkanı Nihat Bayraktar ile Başkan Yardımcıları Sedat Bika, Muhammet Akan ve Erol Şengöz katıldı.

BAŞKAN REMZİ AYDIN TELEFONLA KATILDI

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, programa telefonla katıldı. Başkan Aydın, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü”nü kutlayarak, “Siz değerli kadınlarımıza selam olsun diyor bu anlamlı gününüzü tebrik ediyorum” dedi.

BAYRAKTAR: KADINLARIN İŞ YÜKÜ DAHA FAZLA

Şube Başkanı Bayraktar, kadınların iş yükünün erkeklere göre daha fazla olduğunu belirterek, maddi açıdan sorunların çözüldüğünü, manevi açıdan ise sorunların devam ettiğini kaydetti. Bayraktar, konuşmasına şöyle devam etti:

“Düzenlenen etkinliğe katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Çalışan emekçi kadınlarımız öncelikle bir anne, evliyse bir eş... Bundan dolayı iş ortamındaki yükü bir hayli fazla. Çalışan kadınların ve eşlerimizin ne kadar ağır bir yük altında olduğunun farkında değiliz.

BAYRAKTAR: MANEVİ AÇIDAN SORUNLAR VAR

Her yıl 8 Mart'ta konuşmalar yapılıyor ama bu sorunların ne kadarını çözüyoruz bu tartışılır. Manevi açıdan sorunlar halen devam ediyor. İnşallah bugünden sonra sizin sorunlarınızın çözüleceği güzel yarınlar olmasını temenni ediyorum.

ŞENGÖZ: SENDİKA OLARAK KADINLARA BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ

Günün anlam ve önemine değinen Başkan Yardımcısı Şengöz ise, sendika olarak kadınlara büyük önem verdiklerini belirterek konuşmasına şöyle devam etti:

“Bizler geleceğimizin misyonu ve vizyonu doğrultusunda çalışan kadınlarımızın gayretlerini çok iyi biliyoruz. Gayretlerinizin devamını diliyor ve “8 Mart Dünya Kadınlar Günü”nüzü kutluyorum.”

Program sonrası Şube Başkanı Nihat Bayraktar, Başkan Yardımcıları Sedat Bika, Muhammet Akan ve Erol Şengöz bayanlara karanfil dağıttı.