ESTAM çalışmalarında ikici etaba başlandı

Eyüpsultan Tarihi Alan Merkez Yönetim (ESTAM) çalışmaları aralıksız olarak devam ediyor. İlk etap çalışmalarda sona yaklaşılırken ikinci etap çalışmalar da Kırk Merdiven Caddesinde başlatıldı.

ESTAM kapsamında ilk etap olarak Fahri Korutürk Caddesi'nde gerçekleştirilen altyapı ve zemin kaplama çalışmaları tamamlanırken, Balıkçı Bakkal Sokak'ta ki çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.

Fahri Korutürk Caddesi'nde, İSKİ'nin kanalizasyon çalışmaları ve yağmur suyu kanal çalışmaları tamamlandı. Cadde üzerinde bulunan dükkanların kanallara bağlantıları yapıldı. Gerçekleşen çalışmalar sayesinde, bu güne kadar şikayet konusu olan kötü koku ve su taşkınları gibi sorunlar giderilmiş oldu.

BEDAŞ, Türk Telekom ve İGDAŞ alanda başlattığı çalışmalarla elektrik, telefon ve doğalgaz hatlarını yeniledi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından zemin döşemeleri de yanilenen cadde üzerine aydınlatma direkleri yerleştirildi. Kısa zamanda aydınlatma üniteleri de direklere monte edilmiş olacak. Bunun haricinde başta banklar olmak üzere kent mobilyaları da cadde üzerine yerleştirilecek.

ESTAM çalışmaları aynı şekilde Balıkçı Bakkal Sokak'ta da sürdürülüyor. Balıkçı Bakkal Sokak'ta altyapı çalışmaları tamamlanırken yağmur suyu kanallarının kapaklarının montajı devam ediyor. Bu çalışmanın ardından zemin kaplaması gerçekleştirilecek.

İKİNCİ ETAP ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Bu arada ESTAM kapsamında sürdürülen çalışmalarda artık ikinci etaba geçildi. İkinci etapta ilk olarak Kırk Merdiven Caddesi üzerinde altyapı çalışmaları başlatıldı. Ekipler, vatandaşlara mağduriyet yaşatmamak için çalışmalarını titizlikle sürdürüyor, ayrıca çalışmaların kısa sürede tamamlanabilmesi için gece de mesai yapıyorlar.