Eyüpsultan Belediyesi, Bitkisel Atık Yağ Toplama Faaliyetleri, Çevreni Koru Hediyeni Al

Eyüpsultan Belediyesinin insan sağlığını ve doğayı korumaya yönelik projelerinden biri olan Bitkisel Atık Yağ Toplama Faaliyetleri devam ediyor.

Geri dönüşümde farkındalık oluşturmak için başlatılan kampanya ile Eyüpsultan ilçesinde kirliliği minimuma indirmek için lisanslı firmalar vasıtasıyla bitkisel atık yağlar konut ve iş yerlerinden toplanıyor.

FARKINDALIK VE HASSASİYET OLUŞUYOR

Evsel atıktan kaynaklanan su kirliliğinin %25 oranının kaynağını, kullanılmış bitkisel ve hayvansal yağlar oluştururken, lavaboya dökülen 1 litre bitkisel atık yağ, 1 milyon litre suyu kirletmektedir.

Eyüpsultan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri geri kazanım-dönüşüm çalışmalarında da önemli başarılara imza atıyor.

Çevreni Koru Hediyeni Al” kampanyası kapsamında biriktirilen bitkisel atık yağlar geri dönüşüme kazandırılırken aynı zamanda “geri dönüşüm” konusunda farkındalık, bilinçlenme ve hassasiyet oluşuyor.

BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR

Atık yağların doğaya ve insan sağlığına verdiği zararın önüne geçmek için başlatılan kampanya, vatandaşlar tarafından büyük ilgi görüyor.

HER ÇARŞAMBA EVLERDEN TOPLANIYOR

“Çevreni Koru Hediyeni Al” kampanyası kapsamında biriktirilen bitkisel atık yağlar vatandaşların talebi doğrultusunda her Çarşamba günü evlerinden alınıyor.

Aylık ortalama 8 ton atık yağın toplandığı kampanya 31 Aralık 2018 tarihine kadar devam edecek.