Girne Caddesi, Prestij Cadde, İSKİ, BEDAŞ, İGDAŞ, Türk Telekom,  Eyüpsultan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü

Girne Caddesi'nde Prestij Cadde çalışmaları kapsamında İSKİ, BEDAŞ, İGDAŞ ve Türk Telekom altyapı çalışmalarını tamamladı.

ALTYAPI UYGULAMALARI TAMAMLANDI

Ardından Eyüpsultan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri caddede, yağmursuyu kanalları altyapı uygulamaları ve ızgara sistemleri uygulamaları gerçekleştirdi.

Bu çalışmalarla caddede gerçekleştiren altyapı uygulamaları tamamlanmış oldu.

ASFALTLAMA ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Caddede, kaldırım çalışmalarının da tamamlandığı kısımlarda Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri 'Binder' diye tabir edilen ilk etap asfaltlama çalışmalarına başladı.

Bu çalışmalarda, altyapı uygulamaları için kazılan bölümler asfaltlanıyor. İlk etap çalışmalarda bin 500 ton asfalt kullanılıyor ve caddede bölüm bölüm devam ediyor.

6 BİN TON ASFALT KULLANILACAK

Bu sayede vatandaşın mağdur olması önlenerek cadde sürücüler için daha konforlu hale getiriliyor.

Caddenin tamamında kaldırım imalat çalışmaları sona erdiğinde ise 'Aşınma tabakası' tabir edilen asfaltlama çalışması yapılacak.

Bu çalışmada da 6 bin ton asfalt kullanılarak Girne Caddesi'nin tamamı asfaltlanacak.

CADDELERİ OLABİLDİĞİNCE RAHATLATMAYI HEDEFLİYORUZ”

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, Girne caddesiyle ilgili daha önce şu açıklamaları yapmıştı;

“Biz caddeleri olabildiğince rahatlatmayı hedefliyoruz. Ama kaldırımlar için vatandaşın önceliği olduğuna inanıyorum. Kadınlarımız, çocuklarımız, yaşlılarımız kaldırımlarda rahat yürüyemezse şehirde yaşamanın bir anlamı olmadığına inanıyoruz”

Bütün cadde düzenlemelerimiz rahat yürümeyi, rahat alışveriş yapmayı, engellilerimizin kaldırımı rahat kullanması, bebekli hanımefendilerinin bebek arabalarıyla çok rahat bir şekilde yürümeleri ön görüsüyle yapılıyor”