zabıta haftası

Eyüpsultan Belediyesi Zabıta Teşkilatı’nın 196. kuruluş yılı olan haftada renkli bir etkinliğe imza attı.

Eyüpsultan Belediyesi’ne bağlı zabıta ekipleri, her yıl 1 – 7 Eylül tarihleri arasında kutlanan Zabıta Haftası nedeniyle Eyüpsultan Meydanı ve Fahri Korutürk Caddesinde zabıta kıyafeti giymiş çocuklarla birlikte vatandaşlara ve esnafa karanfil dağıttı; lokum ikramında bulundu.

Zabıta ekipleri ve minik zabıtalarla birlikte Fahri Korutürk Caddesinde karanfil dağıtan Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, tüm zabıtaların Zabıta Haftası'nı kutlayarak, "Belediyecilik 24 saat, bizde de 24 saat çalışan tek kolluk gücümüz zabıta birimimiz. Bu haftada Zabıta Haftası. Ülkemdeki bütün zabıta çalışanlarının günlerini tebrik ediyorum. Kazasız belasız bir yeni dönem temenni ediyorum. Vatandaşlarımızdan da zabıtalara kolaylık sağlamalarını rica ediyorum. Onlar biliyorsunuz sokakta bizim en ön uyarıcı gücümüz. En ufak şikayetlere önce onlar gidiyorlar, onlar müdahale etmeye çalışıyorlar. Vatandaşlarımızın her an, her daim yanındalar; hizmetindeler. O yüzden vatandaşlarımızın zabıta hizmetlerini yakinen takip etmelerini rica ediyorum. Zabıta Haftası kutlu olsun diyorum" dedi.

Zabıta Teşkilatı'nın 196. kuruluş yılı olan haftada, vatandaşların huzuru, sağlığı ve güvenliği için çalışan Zabıta ekiplerini vatandaşlar da tebrik etti.