Miniklerden “Kutlu Doğum” Etkinliği

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, “Cami – Okul Kardeşliği Projesi” kapsamında Feridun Tümer İlkokulu ile Leyle-i Kadir Camii tarafından düzenlenen ve minik öğrenciler tarafından gerçekleştirilen “Kutlu Doğum Haftası” kutlamalarına katıldı.

Feridun Tümer İlkokulu Spor Salonu'nda gerçekleştirilen programa Belediye Başkanı Remzi Aydın'ın yanı sıra AK Parti Eyüp İlçe Başkanı Süleyman Aykaç, Eyüp İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Öğütçü ve Eyüp Müftüsü Muammer Ayan katıldı. Programda Kur'an-ı Kerim tilaveti, öğrencilerden oluşan koroların ilahi konserleri, sema gösterisi ve mehter konseri gerçekleştirildi.

Programda kürsüye gelen ve bir konuşma yapan Eyüp Belediye Başkanı Aydın, "Peygamber Efendimiz (S.A.V.) hayatta örnek alacağımız en iyi, en güzel insandır. Ben şahsen hayatımda hep O'nu örnek aldım. Sizlere de O'nu örnek almanızı tavsiye ediyorum. Bizim medeniyetimizde insanların gelişmesi için, toplumların daha iyi yerlere gelmesi için üç tane önemli kurum vardır. Bir tanesi aile, bir tanesi okul, bir tanesi de cami. Bu üç kurumun birbiriyle sıkı ilişki içerisinde olması lazım. Bu proje bunu sağlamak açısından önemli bir adım. Bunun için Eyüp Müftülüğü'müze, Milli Eğitim Müdürlüğü'müze ve emeği geçen tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum. İnşaallah bu etkinlikler, toplumumuzun, insanlarımızın, gençlerimizin, geçmişte olduğu gibi, olması gerektiği gibi, nesiller yetişmesine vesile olacaktır" dedi.

Program sonunda ise, okul öğrencileri arasında düzenlenen “Peygamber Efendimiz'e (S.A.V.) Mektup” ve Hadis yarışmalarında dereceye girenlere ödülleri verildi. Peygamber Efendimiz'e (S.A.V.) Mektup yarışmasında birinci olan Beytullah Tokman'a ödülünü Belediye Başkanı Remzi Aydın verdi. Başkan Aydın ayrıca minik öğrenciyi bu başarısından dolayı tebrik etti. İlçe Başkanı Aykaç ise aynı yarışmada üçüncü olan küçük öğrenci Gülnisa Kibar'a ödülünü verdi. Gülnisa Kibar ise ödülünü alırken sevinçten gözyaşlarını tutamayarak ağladı.