Öğrencilere Karne Hediyesi Balkanlar Gezisi

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın ilçedeki okullarda dereceye giren öğrencileri rüya gibi bir gezi ile ödüllendirdi. 40 kişiden oluşan ilk kafile, Bosna Hersek başta olmak üzere Balkan ülkelerini kapsayan gezi için yola çıktı.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Eyüp’teki liselerde 9, 10 ve 11’inci sınıflarda okuyan ve dereceye giren öğrencilere en güzel karne hediyesini verdi. Her fırsatta eğitime ve öğrencilere verdiği önemi dile getiren Başkan Aydın, başarılı öğrencileri 5 gün sürecek olan Bosna – Hersek, Makedonya, Arnavutluk ve Karadağ gezisine gönderdi. Tüm masrafları Eyüp belediyesi tarafından karşılanacak olan gezide öğrencilere Eyüp Belediyesi personeli ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından görevlendirilen personel refakat edecek.

ÖĞRENCİLERDEN TEŞEKKÜR PANKARTI

Geziye gidecek öğrencileri sabah saatlerinde Atatürk Havalimanı’ndan Belediye Başkanı Remzi Aydın uğurladı. Uğurlama öncesi işlemleri tamamlanan öğrencilere pasaportlarını Başkan Aydın, kendi elleriyle teslim etti. Başkan Aydın daha sonra da öğrencilerle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi. Bu arada öğrenciler Başkan Aydın’a havalimanında bir sürpriz yaptılar. Başkan Remzi Aydın’ın havalimanına geldiği sırada, daha önceden hazırlattıkları “Gençliğe değer veren Başkanımız Remzi Aydın’a teşekkür ederiz” yazılı pankartı açtılar.

DUYGUSAL ANLAR YAŞANDI

Daha önce hiçbir yurt dışı gezisine gitmediklerini belirten öğrenciler, ilk defa Balkanlar’a gidecekleri, o toprakları görecekleri için çok heyecanlı olduklarını belirterek Başkan Aydın’a teşekkür ettiler. Bu arada öğrenciler pasaport kontrol noktasından geçmeden önce aileleriyle vedalaştılar

BAŞARIYI ÖDÜLLENDİRİYORUZ

Atatürk Havalimanı’nda konu ile ilgili olarak bilgi veren Başkan Aydın, “Başarıyı ödüllendirmemiz lazımdı ve ödüllendiriyoruz. İlk defa gençlerimizi bugün 4 ülkeyi kapsayan bir geziye gönderiyoruz. İkinci bir grubumuz da İspanya Endülüs’e gidecek. Göreve geldiğimizden beri gençlere, eğitime katkı vereceğimizi söylemiştik. Söylediklerimizi bir bir gerçekleştiriyoruz. Gençlerle görüştüm, hemen hemen hepsi ilk defa yurtdışına çıkıyor. Onlar için güzel bir tecrübe. Yurtdışı dönüşünde ufukları genişlemiş olacak” dedi.